تقویت رزومه دکتری

خانه تقویت رزومه دکتری

تقویت رزومه دکتری

تقویت رزومه دکتری : برای راه یابی به مقطع دکتری، پس از گذراندن آزمون دکتری، باید در مصاحبه دکتری نیز شرکت کنید که در این مصاحبه از شما رزومه می خواهند. در رزومه دکتری باید سوابق تحصیلی خود را درج کنید. در رزومه دکتری باید اطلاعاتی درج شود تا بتواند شایستگی شما را به خوبی نشان دهد و نظر داوران مصاحبه دکتری را به خود جلب کند. تقویت رزومه دکتری چالشی ترین سوالی است که افرادی که می خواهند در مصاحبه دکتری شرکت کنند به دنبال پاسخ آن می باشند. زیرا رزومه دکتری نمایشی از سابقه تحصیلی و پژوهشی شما می باشد و قطعا هر چقدر این رزومه پر بار تر باشد، شانس بیشتری برای قبولی در مصاحبه دکتری دارید.

برای تقویت رزومه دکتری چیکار کنیم؟

باید بدانید که در روز مصاحبه به غیر از رتبه علمی و نمره آزمون دکتری، رزومه دکتری دانشجو در سه دسته آموزشی، فعالیت های پژوهشی و حضور در آزمون نیز بررسی شده و به آن ها امتیازاتی تعلق می گیرد. برای تقویت رزومه دکتری باید در این سه حیطه و به خصوص در فعالیت های پژوهشی سرمایه گذاری کنید.

نحوه امتیاز دهی به رزومه جهت تقویت رزومه دکتری

همانطور که گفتیم، در سه حیطه به رزومه دکتری امتیاز می دهند که این سه بخش شامل فعالیت های آموزشی، فعالیت های پژوهشی و جلسه آزمون دکتری می باشد. در کل ۱۰۰ امتیاز مد نظر است که با توجه به سبک یا سنگین بودن رزومه شما، امتیازی به آن تعلق می گیرد.

مزایای فعالیت های آموزشی دانشجو در تقویت رزومه دکتری

فعایلت های آموزشی که دانشجو انجام دهد در مجموع ۳۰ امتیاز دارد. در این قسمت داوران با بررسی کیفیت دانشگاه  محل تحصیل و مدت زمان تحصیل در کارشناسی و ارشد، به دانشجو امتیاز می دهند. امتیازاتی دیگری نیز در این بخش به دانشجو تعلق می گیرد. اگر دانشجو مدرک معتبرزبان بین المللی داشته باشد تا ۸ امتیاز و اگر در المپادهای علمی مقام کسب کرده باشد تا ۵ امتیاز، اضافه بر این به او تعلق می گیرد. برای تقویت رزومه دکتری  با فعالیت های آموزشی باید در دوره تحصیلی حواس خود را جمع کنید!

اثر فعالیت های پژوهشی در رزومه دکتری

برای تقویت رزومه دکتری با فعالیت های پژوهشی باید بدانید که در مجموع ۴۰ امتیاز به این بخش تعلق دارد. فعالیت هایی که در این بخش برای تقویت رزومه دکتری می توانید انجام دهید، چاپ مقاله علمی در مجله های معتبر، چاپ مقالات کنفرانسی، چاپ کتاب در رشته تخصصی و ترجمه کتاب می باشد. در میان همه این فعالیت ها، چاپ مقاله ۲۲ امتیاز و  بیشترین تاثیر را در تقویت رزومه دکتری دارد. برای تقویت رزومه دکتری می توانید برای چاپ مقاله در مجلات معتبر اقدام کنید تا بتوانید شانس خود را ارتقا دهید.

حضور در جلسه آزمون

نحوه شرکت در جلسه آزمون دکتری نیز در تقویت رزومه دکتری موثر است و در مجموع ۳۰ امتیاز دارد. در این جلسه با زیر نظر گرفتن رفتار های دانشجو و با توجه به رزومه وی، مشورت صورت می گیرد.

تقویت رزومه دکتری با فعالیت های پژوهشی

۱٫ تقویت رزومه دکتری با چاپ کتاب

تقویت رزومه دکتری با چاپ کتاب، شیوه ای مرسوم و مورد استقبال بین دانشجویان است که می توانند برای تبدیل پایان نامه به کتاب اقدام نمایند. چاپ کتاب مانند چاپ مقاله علمی امتیاز بالایی ندارد اما چاپ مقاله علمی در مجلات معتبر دشواری های زیادی دارد که با چاپ کتاب برای تقویت رزومه دکتری این دردسر ها را ندارید. برای چاپ کتاب برای تقویت رزومه دکتری با امضا قرارداد با یک ناشر، می توانید برای نوشتن و چاپ کتاب در زمینه تخصصی خود اقدام نمایید.

۲٫ تقویت رزومه دکتری با ترجمه کتاب

برای تقویت رزومه دکتری با ترجمه کتاب باید بدانید که امتیاز ترجمه کتاب با چاپ کتاب برابری می کند اما ترجمه کتاب ممکن است آسان تر باشد. اما مهم ترین نکته در ترجمه کتاب برای تقویت رزومه دکتری این است که با توجه به زمان کمی که دارید، باید حواستان باشد که کتابی که نرجمه می کنید، قبلا ترجمه نشده باشد و نسخه هایی از آن در بازار موجود نباشد.

برای اطمینان از اینکه کتابی که برای ترجمه انتخاب کرده اید، قبلا ترجمه نشده است می توانید با وارد کردن نام نویسنده و کتابی که می خواهید ترجمه کنید به صورت انگلیسی و فارسی در سایت سامانه اسناد ملی، از این موضوع اطلاع یابید.  کتاب هایی که به روش قانونی ترجمه شده

۳٫ تقویت رزومه دکتری با چاپ مقاله علمی پژوهشی

برای تقویت رزومه دکتری د رمصاحبه دکتری چاپ مقاله علمی نیز بسیار توصیه می شود. چاپ مقاله علمی بالاترین امتیاز را دارد و از طرفی با راهنمایی از موسسه های چاپ مقاله علمی می توانید این کار را با بهترین کیفیت انجام دهید.

از این رو اگر برای تقویت رزومه دکتری خود جهت شرکت در مصاحبه دکتری زمان کمی دارید، چاپ مقاله علمی پژوهشی بهترین راهکار می باشد. هنگام چاپ مقاله علمی پژوهشی با هدف تقویت رزومه دکتری باید بدانید که فرآیند داوری مقالات ممکن است طولانی باشد یا ممکن است نیاز به اصلاحاتی در مقاله تان باشد که اصلا نگران نباشید.

تیم هدف ریسرچ با هدف کمک به دانشجویان جهت نگارش و چاپ مقاله علمی پژوهشی و همین طور مشاوره تقویت رزومه دکتری با همراهی متخصصان و فرهیختگان در کنار شماست. جهت هماهنگی برای دریافت مشاوره تقویت رزومه دکتری با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

مزایای ترجمه کتاب برای تقویت رزومه دکتری

ترجمه کتاب با هدف تقویت رزومه دکتری برای بنیاد ملی نخبگان ارزش بالایی دارد و ترجمه کتاب را به منزله فعالیت نخبگانی قبول دارند. امتیاز چاپ کتاب در تقویت رزومه دکتری با توجه به محتوای کتاب محاسبه می شود.

برای ترجمه کتاب جهت تقویت رزومه دکتری باید کتابی را انتخاب کنید که از دسته کتب درسی نباشد و باید ترجمه کتاب در دوره تحصیل انجام می شده است. لازم است اضافه کنیم که در صورتی که یک فصل از یک کتاب را نیز ترجمه کرده باشید نیز فعالیت نخبگانی تلقی شده و امتیاز دارد.

مزایای چاپ کتاب برای تقویت رزومه دکتری

با چاپ کتاب برای تقویت رزومه دکتری، به داوران این مفهوم را منتقل می کنید که در حوزه تحصیلی خود حرفی برای گفتن دارید و می توانید آن را به دیگران منتقل کنید. تقویت رزومه دکتری  با چاپ کتاب اعتماد به نفس شما را افزایش داده و در نگاه  داوران شما را از سایر دانشجویان جدا می کند.

مزایای چاپ مقاله علمی پژوهشی برای تقویت رزومه دکتری

برای چاپ مقاله جهت تقویت رزومه دکتری، باید از سوی مجلاتی پذیرش دریافت کنید که وزارت علوم و سازمان های مربوطه آن ها را تایید کرده باشند که این خود مزیتی بری چاپ مقاله علمی پژوهشی محسوب می شود. از این رو بهتر است دانشجویان ارشد، با تبدیل پایان نامه به مقاله علمی پژوهشی به تقویت رزومه دکتری خود بپردازند.

نوشتن مقاله علمی پژوهشی برای تقویت رزومه دکتری

برای تقویت رزومه دکتری با نوشتن مقاله علمی پژوهشی باید با صفر ا صد نوشتن مقاله علمی پژوهشی آشنا باشید و بدانید که از کجا شروع کنید. در این مسیر کمک اساتید راهنما و موسسه های چاپ مقاله علمی پژوهشی را فراموش نکنید.

  1. قدم اول برای نگارش مقاله علمی پژوهشی با هدف تقویت رزومه دکتری این است که موضوعی جدید انتخاب کنید. اهمیت موضوع مقاله علمی پژوهشی بسیار بالاست. توصیه می شود که موضوع مقاله علمی پژوهشی از سوالاتی باشد که تا کنون کسی به آن ها نپرداخته است.
  2. در قدم دوم باید تحقیق کنید، مقالات و منابع مختلف را بررسی کنید و به جمع آوری داده بپردازید.
  3. قدم سوم، زمان سازماندهی یافته هاست. یافته های خود را طبقه بندی کنید و به مرجله بعد بروید.
  4. در قدم چهارم باید نوشتن مقاله علمی پژوهشی را آغاز کنید. در نوشتن و چاپ مقاله علمی پژوهشی برای تقویت رزومه دکتری حتما از موسسات چاپ مقاله کمک بگیرید تا شانس پذیرش خود را بالا ببرید.
  5. در قدم پنجم باید مقاله علمی پژوهشی را به مجله ای که انتخاب کرده اید ارسال کنید.

برای تقویت رزومه دکتری به چند مقاله علمی پژوهشی نیاز داریم؟

نوع مقاله ای که نوشته اید و جایگاه مجله ای که برای چاپ مقاله علمی پژوهشی انتخاب کرده اید در تعداد مقاله برای تقویت رزومه دکتری موثر است اما نمی توان در مورد تعداد چاپ مقاله علمی پژوهشی نظری داد. با این حال توصیه می کنیم که برای چاپ مقاله علمی پژوهشی از مجلات معتبر پذیرش بگیرید.

مشاوره تقویت رزومه دکتری

اگر سابقه نوشتن رزومه دکتری را ندارید، حتما قالب آن را بررسی کنید.

برای تقویت رزومه دکتری و نشان دادن حرفه ای بودن خود، در رزومه دکتری مواردی را درج  کنید که ارزش علمی داشته باشد. داشتن صداقت کلام در رزومه دکتری بسیار مهم است.

در رزومه دکتری فقط سوابق پژوهشی خود را درج کنید و  از نام بردن سوابق شغلی بپرهیزید. زیرا این رزومه یک رزومه تحصیلی است نه رزومه شغلی!

چاپ مقاله علمی پژوهشی و نوشتن کتاب برای تقویت رزومه  دکتری، مهم ترین بخش هر رزومه تحصیلی است. در این بخش رعایت ترتیب زمانی مطرح نیست و از مهم ترین و معتبر ترین اقدام پژوهشی خود آغاز کنید.

برای چاپ مقاله علمی پژوهشی به هدف تقویت رزومه دکتری باید قبل از روز مصاحبه نامه پذیرش را از سوی مجله دریافت کرده باشید.

دانلود قوانین نحوه امتیاز دهی بخش سوابق آموزشی دانشجو در مصاحبه دکتری

5/5 (1 نظر)