چاپ مقاله علمی پژوهشی

چاپ مقاله علمی پژوهشی : اهمیت چاپ مقالات علمی و پژوهشی بر هیچکس پوشیده نیست ، مقاله علمی پژوهشی جزء معتبرترین مقالات در دنیا محسوب می شود. چاپ این مقالات برای محققان و نویسندگان آن امتیاز ویژه ای محسوب می شود. اما چرا مقاله علمی  پژوهشی بسیار مهم است؟ نحوه نگارش مقاله علمی و پژوهشی به چه صورت است؟ چاپ مقاله علمی و پژوهشی چقدر زمان میبرد؟ چه مجلاتی مجاز به چاپ مقاله علمی و پژوهشی هستند؟ آیا چاپ فوری مقاله علمی پژوهشی امکان پذیر است؟ مدت زمان پذیرش مقاله علمی پژوهشی چقدر است؟ مراحل چاپ مقاله علمی پژوهشی چیست؟ اگر برای اولین بار در حال نگارش و چاپ مقاله علمی پژوهشی هستید و سوالتان این است که” داوری مقالات علمی پژوهشی چگونه است ” جای درستی قرار دارید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .دانشجویان و اساتید با چاپ مقاله علمی پژوهشی به ارتقا علمی دست پیدا می کنند. هم چنین دانشجویانی که نگارش مقاله علمی پژوهشی را تمام کرده و آن را در یکی از مجلات معتبر به چاپ برسانند، برای ورود به مقطع تحصیلی بعدی یا اپلای، امتیاز بیشتری دارند. نگارش مقاله علمی پژوهشی داخلی و انتشار نتایج مثبت و منفی حاصل از آزمایشات به تحقیقات آینده کمک می کند و محققان را یک گام به سمت جلو حرکت می دهد. با ما همراه باشید تا شما را با نحوه چاپ مقاله علمی پژوهشی و هزینه و مدت چاپ آن در گروه پژوهشی هدف آشنا شوید :

به چه مقاله ای علمی پژوهشی گفته می شود؟

به مقالات و پژوهش هایی که نگرش های جدید و اطلاعات نوینی را وارد دنیای علم کنند ، مقالات علمی و پژوهشی گفته می شود. نویسندگان و محققان این مقالات ماه ها و گاها سال ها روی آن کار میکنند تا اطلاعات جدید و مفید را به دنیای علم ارائه دهند . داشتن ایده نو و نوآوری در موضوعی خاص رکن اصلی در چاپ مقاله علمی پژوهشی است. مقاله علمی پژوهشی بر روی تجزیه و تحلیل و هم‌چنین تفسیر این داده‌ها شکل گرفته است و روی تجزیه اطلاعات کسب شده از تحقیقات پیشین تمرکزی ندارد. مقاله علمی پژوهشی به رفع یک مشکل خاص اختصاص داده می‌شود که قبلاً درباره آن راه حلی ارائه نشده است و یا راه حل‌های ارائه داده شده شک برانگیز هستند. مقالات علمی پژوهشی اغلب دارای المان‌های تحقیقاتی به خصوصی هستند.

مقاله علمی پژوهشی،  نشریه ای است که براساس شواهد تجربی نوشته شده است. مقاله علمی پژوهشی می تواند به دنبال رسیدن به جواب  یک سوال باشد، تحقیقات موجود را توصیف کند یا در مورد روندهای فعلی در یک زمینه خاص اظهار نظر کند.  چاپ مقاله علمی پژوهشی، دانش و اطلاعات را برای مخاطبان بیشتری منتشر می کند و تجربیاتی که نویسنده به آن دست یافته را با افراد زیادی در سراسر جهان اشتراک می گذارد.

همچنین داشتن پذیرش و چاپ مقاله علمی پژوهشی در نشریات علمی پژوهشی داخلی مصوب وزارت علوم به منزله نخبه بودن میباشد.

در فراخوان های جذب هیئت علمی بسیاری از دانشگاه های دولتی  شهرهای بزرگ و دانشگاه آزاد مراکز استان ها داشتن پذیرش و چاپ یک مقاله علمی پژوهشی در نشریات علمی پژوهشی داخلی مصوب وزارت علوم تنها شرط پذیرش به عنوان هیئت علمی است.

 مدت زمان پذیرش مقاله علمی پژوهشی

پذیرش مقاله علمی پژوهشی پس از اتمام نگارش مقاله، از انتظارات محقق یا نویسنده است. برای چاپ مقاله علمی پژوهشی در ژورنال های داخلی یا بین المللی روند خاصی دارد. بعد از ارسال مقاله، داوران مجله به مقاله علمی پژوهشی نوشته شده شما رای می دهند. مدت زمان پذیرش مقاله علمی پژوهشی مشخص نیست. مقالات علمی پژوهشی پس از ارسال به مجلات، به داوران متخصص حوزه تحقیقاتی ارسال می شود. داوران با توجه به تعداد مقالاتی که در دست بررسی دارند، مقاله علمی پژوهشی شما را بررسی می کنند. بنابراین مدت زمان پذیرش مقاله علمی پژوهشی شما به مجله ای که برگزیدید، حجم فعالیت های مجله و میزان مقالات ارسالی به ژورنال بستگی دارد. پس مدت زمان پذیرش مقاله علمی پژوهشی مقدار معینی ندارد. اما به طور معمول حداقل ۲ ماه برای پذیرش مقاله علمی پژوهشی زمان صرف می شود.

نحوه نگارش مقاله علمی پژوهشی به چه صورت است؟

هر نوشته و مقاله قاعده و قوانین خاص خود را دارد . درباره نگارش و طرز بیان مقاله علمی پژوهشی کمی بیشتر سخت گیری وجود دارد . مقاله علمی و پژوهشی از لحاظ ساختار و چهارچوب تفاوتی با سایر مقالات ندارند و تنها از لحاظ محتوای مقاله با هم متفاوت می‌باشند بخش های یک مقاله علمی پژوهشی ثابت می‌باشد و آنچه که تفاوت دارد نحوه گردآوری تحقیقات و ارائه آنها است.

 • عنوان مقاله : { مقالات علمی پژوهشی جدید و تخصصی می‌باشند عنوان نیز باید جدید و خلاقانه باشد و از طرفی شامل کلمات کلیدی نیز باشد. عنوان مقاله علمی پژوهشی مختصر و کوتاه باشد.}
 • چکیده مقاله : { مقالات علمی پژوهشی حاصل تحقیقات و پژوهش های محقق و دانشجو و کاملا جدید باشد تمام بخش های چکیده و مقدمه و متد های تحقیق می‌بایست با توجه به نتایج تحقیقات و عملکرد حین مقاله نوشته شود.}
 • کلمات کلیدی
 • مقدمه
 • مواد و روش ها
 • نتایج مقاله : { نتایج عملی با عنوان experimental results و نتایج شبیه سازی با عنوان simulation results بیان می‌شوند. در این قسمت باید دستاوردها، یافته ها و مقادیر عددی نتایج آزمایش، اهمیت و با ارزش بودن آنها کاملا دقیق و به صراحت توضیح داده شود و ویژگی های آماری نیز ذکر گردد. زمان افعال این بخش از مقاله گذشته است. هدف اصلی از نتایج، ارائه و نمایش یافته هایتان است. این بخش را یک گزارش عینی از نتایج قرار دهید، و تمام تفسیر ها را برای این بخش نگه دارید.}
 • بحث
 • نتیجه گیری
 • تقدیر و تشکر
 • مراجع
 • ضمیمه
 • موارد تکمیلی

چاپ مقاله علمی و پژوهشی چقدر زمان میبرد؟

فرایند داوری بعضی از مجلات بسیار سریع است و برخی دیگر مدت‌ها طول می‌کشد تا نتیجه‌ای مشخص به شما اعلام کنند. نشریات مختلف برای رسیدگی به مقالات زمانی از حدود یک هفته تا حتی یک سال را در نظر می‌گیرند. گاهی خیلی خیلی زود به شما پاسخ داده می‌شود و گاهی هم بیش از ۷ ماه تا شاید یک سال باید صبر کنید. جدا از این موارد موضوع مقاله و شخص نویسنده نیز در روند چاپ و پذیرش مقاله علمی و پژوهشی موثرند.

به طور کلی و تقریبی می‌توان مدت زمان تقریبی برای انواع مجلات علمی برای مراحل داوری، پذیرش و چاپ  را به این صورت بیان نمود:

 1. مجلات علمی تخصصی: دو تا ۴ ماه

 2. مجلات علمی پژوهشی داخلی: ۶ ماه تا یکسال

 3. مجلات خارجی دارای ضریب تاثیر (بدون امکان داوری سریع): ۶ ماه تا یک سال و بیشتر

 4. مجلات خارجی دارای ضریب تاثیر (با امکان داوری سریع): دو هفته تا ۳ ماه

 5. مجلات خارجی دارای نمایه ISI ، SCOPUS، ISC با ضریب تاثیر پایین و یا رده بندی Q1 تا Q4 برای مجلات اسکوپوس: بین ۱۵ روز تا ۴ ماه

مدت زمان داوری مقالات علمی و پژوهشی چقدر است؟

مجلات علمی پروسه ی داوری یک تا دوماهه را خواهند داشت .در بخی مجلات میتوان با رایزنی های موثر این پروسه را کمی کاهش داد .  طول مدت داوری مجله ای که ضریب تاثیر ندارد حدود ۱۱ هفته طول می‌کشد و درصد نرخ پذیرش این مجله ۶۴ درصد است. مجله  ای دوم با داشتن ضریب تاثیر در ۴ هفته به صورت میانگین داوری مقالات را ارایه می‌دهد و نرخ پذیرش آن ۱۷ درصد است.

با توجه به این آمار، پژوهشگران می‌توانند مجله مورد نظر خود را بسیار ساده‌تر استفاده کنند. مجله اول در مقایسه با مجله دوم ریسک پایین ریجکت شدن را دارد. پژوهشگر باید تخمین بزند که مجله دوم ظاهراً سختگیری زیاد علمی درباره مقالاتی که دریافت می‌کند اعمال میدارد. این موارد میتواند در زمان تقریبی داوری مقاله شما کمک کننده باشد.

چه مجلاتی مجاز به چاپ مقاله علمی پژوهشی هستند؟

مجلات ریادی در دنیا اقدام به چاپ مقاله می نمایند اما چاپ مقاله در مجلاتی معتبر است که دارای گواهی تایید اعتبار بین المللی و داخلی داشته باشند:

مجلات خارجی معتبر برای چاپ مقاله علمی و پژوهشی ، مجله تامسون رویترز ، مجله اسکوپوس ،  مجله پابمد ، مجله isc ،

علاوه بر مجلات علمی خارجی، دسته‌بندی‌هایی هم برای مجلات علمی داخلی وجود دارد که چاپ مقالاتتان در آنها می‌تواند اعتبار خوبی به رزومه‌تان بدهد. مجلات داخلی در ایران چاپ می‌شوند و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همیشه فهرستی از آنها را در وبسایت خود معرفی می‌کند و با این اعلام به پژوهشگران و محققان مختلف نشان می‌دهد که با انتشار در کدام مجلات از نظر این وزارت‌خانه، کارشان تأیید می‌شود.

چگونگی چاپ مقاله علمی پژوهشی در کمترین زمان

چاپ مقاله علمی پژوهشی فرایند مشخصی دارد. بعد ارسال مقاله علمی پژوهشی به مجلات معتبر باید منتظر اعلام نظر داوران باشیم. برای مقاله علمی پژوهشی سه حالت وجود دارد. در حالت اول ژورنال ها، مقاله شما را اکسپت می کنند و برای چاپ ارسال می شود. در حالت دوم، مقاله علمی پژوهشی شما به شرط اصلاح برای داوری مجدد ارسال می شود. در حالت آخر مقاله علمی پژوهشی شما ریجکت می شود. درواقع داوران بدون دادن فرصت برای اصلاح مقاله، مقاله علمی پژوهشی شما را رد می کنند. حالت دوم و پذیرش مقاله علمی پژوهشی به شرط ایجاد تغییرات جزئی شرایطی ایده آل برای محققین محسوب می شود. برای چاپ مقاله علمی پژوهشی در کمترین زمان باید تغییراتی که مدنظر داروان است را با بهترین حالت ممکن پیاده کنید. اگر مقاله خود را باب میل داوران و ادیتور مجله اصلاح کنید، می توانید زمان پذیرش مقاله خود را کاهش دهید. هم چنین رعایت نکات دستوری و فنی در متن مقاله، زمان چاپ مقاله علمی پژوهشی را کاهش می دهد. برای چاپ مقاله علمی پژوهشی در کمترین زمان، توصیه می کنیم با متخصصان این حوزه مشورت کنید. بنابراین اگر نیاز به مشورت برای چاپ مقاله علمی پژوهشی دارید، با کارشناسان ما در موسسه چاپ مقاله هدف ریسرچ ارتباط بگیرید.

چاپ فوری مقاله علمی و پژوهشی

زمان پذیرش و چاپ یک مقاله در مجله معتبر کاملا بستگی به زمان داوری دارد اما اگر نتیجه داوری سریعتر مشخص شود مقاله در سریعترین زمان ممکن پذیرفته خواهد شد. نتیجه کاملا وابسته به زمان داوری می‌باشد. پذیرش تضمینی مقاله نیز کاملا وابسته به کیفیت مجله می‌باشد. برای اینکه روند داوری هر چه سریعتر  اتفاق بیفتد و نتیجه پذیرش مشخص شود لازم است تغییراتی در ساختار مجلات به وجود آورید تا بیشتر مورد توجه داوران قرار بگیرد و سریعتر پذیرفته شود. موسسه چاپ مقاله هدف ریسرچ با استفاده از ترفندهایی اقدام به چاپ فوری مقالات شما مینماید.

۴ روش چاپ فوری مقاله علمی پژوهشی

این مورد که پذیرش و چاپ مقاله علمی پژوهشی بستگی به داوران مجله دارد کاملا درست است. اما ۴ روش برای این که بتوانیم مقاله علمی پژوهشی را سریع تر به چاپ برسانیم وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم:

۱٫ مجلاتی با داوری سریع را انتخاب کنید : داوری مجلات در زمان چاپ مقاله تاثیر می‌گذارد. برخی مجلات داوری بسیار سخت گیرانه ای برای مقالات دارند. ممکن است یک مقاله برای ۳ یا ۴ داور فرستاده شود و توسط آنان از هر لحاظ علمی و نکات دستوری محتوای مقاله مورد بررسی واقع شود.

۲٫ محتوای قوی و یکتای مقاله علمی پژوهشی : محتوای قوی مقاله و موضوع جالب می تواند توجه داوران را به خود جلب کند و نیاز نباشد چندین داور به آن رسیدگی کنند.

۳٫ ساختار مقاله : اگر شما تمام موارد گرامری ، نوشتاری و دستوری را رعایت کرده باشید به سادگی از مرحله داوری عبور می کنید.

۴٫ موسسه چاپ مقاله : موسسه ای که برای چاپ مقاله انتخاب می کنید بسیار مهم است. موسسه چاپ مقاله ای که کارنامه خیلی موفقی در ارائه و چاپ مقاله داسته باشد از نظر مجلات در صف اول برای رسیدگی و چاپ قرار می گیرید.

چاپ تضمینی مقاله علمی و پژوهشی

نوع مجله ای که انتخاب می‌شود بسیار در شرایط چاپ مقاله تاثیر دارد.  چاپ مقاله در ژورنالهای تخصصی دارای ایمپکت فکتور تضمینی نمی‌باشد و بستگی به کیفیت مقاله دارد. برخی از ژورنالهای داخلی و خارجی نیز پذیرش تضمینی مقاله ندارند مانند ژورنالهای isc که جز ژورنالهای داخلی هستند و پذیرش تضمینی مقاله ندارند. ژورنال های ایمپکتدار jcr نیز به هیچ عنوان پذیرش تضمینی مقاله ندارند.اما موسسه پژوهشی هدف  شرایطی را برای چاپ تضمینی مقاله علمی و پژوهشی در مجلات معتبر فراهم آورده است.

تاثیر چاپ مقاله علمی پژوهشی در گرفتن اپلای دانشگاه های معتبر

گاهی افراد برای پذیرش در دانشگاه های معتبر خارجی یا ارتقا رتبه علمی به چاپ مقاله علمی پژوهشی اقدام می کنند. البته پذیرش مقاله در ژورنال های معتبر یا چاپ مقاله isi تنها یکی از راه های افزایش امتیاز برای اپلای می باشد. اما از تاثیری که چاپ مقاله isi در پذیرش دانشگاه ها دارد نمی توان چشم پوشی کرد. اگر برای اپلای و پذیرش در دانشگاه های معتبر زمان زیادی برای چاپ مقاله علمی پژوهشی ندارید، می توانید با مشورت با متخصصان موسسه چاپ مقاله علمی پژوهشی هدف ریسرچ ، از راهنمایی هایی که به شما در چاپ مقاله علمی پژوهشی در کوتاه ترین زمان کمک می کند استفاده کنید. زیرا فاکتورهایی که برای پذیرش مقاله علمی پژوهشی انجام شود ربطی به توانایی محقق و پژوهشگر ندارد و یک فرآیند تخصصی است.

داوری مقالات علمی پژوهشی چگونه است؟

 1. مقالات علمی پژوهشی برای چاپ در مجلات مورد نظر نویسنده باید فرآیند داوری را طی کنند. در اولین مرحله ای بعد از درخواست داوری مقالات،  ژورنال های معتبر می‌بایست مقاله را از لحاظ تطابق با اهداف ژورنال بررسی کنند. شاید این موضوع برای تان عجیب به نظر بیاید و توقع داشته باشید مقاله فقط از نگاه داوران بگذرد.
 2. اما دقت داشته باشید که ماهانه و سالانه مقالات زیادی برای درخواست داوری به مجلات ارسال می شوند. با این حجم از مقالات نمی توانند همه را برای داوران ارسال کنند. بنابراین برای کاهش زمان پذیرش مقاله، در ابتدای کار مقالاتی که با اهداف  مقاله هم خوانی ندارد را قبول نمی کنند، تا هم نویسنده معطل نشود و هم وقت داوران تلف نشود.
 3. در مرحله بعدی، نحوه داوری و سختگیری های داوران بستگی به مجله دارد. تمامی ژورنالهای داخلی و خارجی از بیشترین سطح کیفی تا کمترین، سطح معینی از کیفیت را از مقالات ارسالی توقع دارند. داوران ژورنالها اصولا افرادی باسواد و عادل می‌باشند تا بتوانند به صورت عادلانه و با دید یکسان و بی طرفانه داوری را انجام دهند و حق کسی را پایمال نکنند.
 4. با اعلام نظرات داوران، مقاله برای تایید نهایی زیر دست ادیتور قرار می گیرد. همانطور که گفتیم، ادیتور مقاله را از نطر سلیقه مخاطبان مقاله بررسی می کند. اگر مقاله پذیرش شده از نظر داوران، مطابق میل مخاطبان ژورنال باشد، مقاله اکسپت می شود و برای چاپ در شماره های بعدی ژورنال ارسال می شوند.

مجلات علمی پژوهشی با داوری سریع

نوع داوری از عوامل تاثیرگذار در چاپ سریع مقاله علمی پژوهشی است. داوران در بعضی مجلات بسیار سختگیرانه عمل می کنند. اما مجلات با داوری آسان این مشکل را ندارند. در کل داوران به همه ابعاد مقاله توجه خواهند کرد و به اصطلاح مو را از ماست بیرون خواهند آورد. پس سعی کنید روی کیفیت مقاله خود بیشتر تمرکز کنید.

عامل موثر دیگر در داوری سریع مقالات، محتوای مقاله ای است که قصد چاپ آن را  دارید. محتوای مقاله باید قوی باشد و ساختار آن ایرادی نداشته باشد که پس از ارسال برای چاپ در مجلات علمی پژوهشی، نیازی به بررسی دوباره نداشته باشد.

مجلات علمی پژوهشی داخلی از سخت گیرترین مجلات برای چاپ مقاله هستند. زمان داوری در این مجلات بین سه تا چهار ماه است. مجلات علمی پژوهشی با داوری سریع باید در فرآیند داوری مقالات حداکثر توان خود را استفاده کنند.

در واقع داوران باید با بیشترین سرعت مقالات ارسالی را بررسی کنند. داوری سریع مقالات نیازمند این است که مقاله علمی پژوهشی شما  در چارچوب های ژورنال بگنجد. چاپ سریع مجله علمی پژوهشی برای برخی از محققین و دانشجویان به دلایل مختلف اهمیت دارد.

برای گرفتن اپلای یا وارد شدن به مقاطع تحصیلی بالاتر، چاپ سریع مقاله در مجلات داخلی یا خارجی اهمیت پیدا می کند. مجلات با داوری آسان نباید شما را به یک مقاله علمی پژوهشی با کیفیت پایین یا داده های اندک قانع کند.

جدای از داوری سریع مقالات در ژورنال هایی با داوری سریع، به خود مجله توجه کنید. چاپ مقاله علمی پژوهشی در مجلات داخلی که مورد تایید وزارت علوم هستند از جایگاه بالایی برخوردارند و در بیشتر دانشگاه های سراسر کشور اعتبار دارند.

جالب است بدانید که  اعتبار مجلات داخلی که مورد تایید وزارت علوم هستند، با مجلاتی ایمپکت فکتور جی سی آر دارند، برابری می کند. از این رو اساتید برای ارتقای رتبه علمی خود و به عضویت هیئت علمی درآمدن، برای دریافت اکسپت این نوع مقالات و چاپ مقاله علمی پژوهشی داخلی اقدام می کنند.

برخی از خدمات موسسه چاپ مقاله علمی پژوهشی هدف ریسرچ

نگارش، ترجمه و ویرایش تمامی مقالات توسط کارشناسان متخصص و Native انجام می شود.

در زمان نگارش، ویرایش یا ترجمه تمامی مقالات از اصطلاحات علمی و تخصصی استاندارد استفاده می شود.

برای تمامی سفارشات گزارش عدم سرقت علمی (Plagiarism Report) به صورت رایگان ارائه می شود.

رفرنس های مورد استفاده برای مقالات از نشریات برتر هر رشته می باشد.

تمامی سفارشات در موعد مقرر تحویل می گردند

دانلود فایل روش های چاپ فوری مقاله علمی پژوهشی

bn2

 

4.5/5 (2 نظر)

27 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

فریده بیرانوند
سپتامبر 23, 2023 10:33 ق.ظ

سلام چاپ سریع مقاله می خواهم

فریده بیرانوند
سپتامبر 23, 2023 10:33 ق.ظ

سلام چاپ مقاله در نشریه سلامت متشکرم

عنایت09121675335
جولای 9, 2023 1:44 ب.ظ

سلام وقت بخیر
دانشجوی دکتری ادبیات وزبان فارسی هستم، برای چاپ تضمینی مقاله خود در مجلات علمی پژوهشی داخلی می خواستم اقدام نمایم.مقاله را نوشته و آماده دارم. شرایط موسسه برای چاپ مقاله چیست؟
لطفا شرایط را به اینجانب اعلام فرمایید.
متشکرم

درباره هزینه های پذیرش و چاپ مقاله علمی پژوهشیِ داخلی می فرمایید؟

معصومه رستمی
می 16, 2021 8:49 ق.ظ

اگر مقاله آماده در زمینه ادبیات فارسی داشته باشیم و برای اخذ پذیرش مقاله علمی پژوهشی داخلی توسط شما باشد. مجلات را ما باید انتخاب کنیم یا شما؟

آتوسا میرصالحی
می 16, 2021 8:35 ق.ظ

با سلام و تشکر میخواستم بدونم میشه از خدمات شما برای چاپ مقاله علمی پژوهشی در رشته ادبیات انگلیسی استفاده کنم ؟ آیا این رشته رو تحت پوشش قرار میدید؟

یاعلی یا ابا صالح:
یک پایان نامه در مقطع دکتری با موضوع تأمین اجتماعی دارم. می خواهم سه مقاله علمی پژوهشی از آن به چاپ برسانم. آیا خودتان مقاله را استخراج می کنید یا استخراج آن بر عهده خود نویسنده است؟ هزینه استخراج و به چاپ رساندن آن به چه میزان است؟

علی نجاتی
می 16, 2021 8:34 ق.ظ

سلام دوست عزیز .بنده چند مقاله به زبان فارسی آماده در رشته مشاوره آماده کردم و میخوام در یک مجله علمی پژوهشی ایرانی چاپ بشه هزینه و مدت زمان لازم برای گرفتن پذیرش وچاپ مقاله علمی پژوهشی چقدره و لیست مجلات isi رو در رشته مشاوره رو لطفا واسم بفرستید. ممنونم از همکاریتون

سلام خسته نباشید در صورت امکان چاپ مقاله علمی پژوهشی مورد تایید وزارت علوم رشته مدیریت بازرگانی مدت زمان و هزینش رو لطفا بگید

چاپ مقاله علمی پژوهشی چقدر در نمره پایان نامه تاثیر داره؟ به هزینش میصرفه؟

سلام وقت بخیر مقاله ای در رشته شهرسازی دارم که می خواهم در مجلات علمی پژوهشی داخلی چاپ شود می تونید کمک کنید ؟ البته چون می خواهم دفاع کنم عجله هم دارم

برای چاپ مقاله در زمینه معماری میخواستم در مجله هنرهای زیبا چاپ بشه.امکانش هست؟ هزینش چقدر میشه؟ چند وقت طول میکشه؟

برای چاپ مقاله علمی پژوهشی در زمینه حقوق چقدر باید هزینه کنم ؟ هزینه شما جداست؟

بنده مقاله علمی پژوهشی دارم در رشته علوم سیاسی برای پذیرش مقاله در نشریه علمی پژهشی کمک میکنید؟

سلام من در زمینه شهرسازی و معماری مقاله داخلی دارم ، هزینه چاپ مقاله علمی پژوهشی چقدر است و چه مجلاتی پیشنهاد می کنید ؟

بعد از ارسال مقاله به مجله چقدر طول می‌کشه تا نتیجه داوری اعلام بشه؟

پس از ارسال مقاله به مجله چقدر طول می‌کشه تا نتیجه داوری مجله اعلام بشه؟

آیا وقتی نامه پذیرش مقاله از یک مجله گرفتیم امکانش هست فرآیند چاپ مقاله را کنسل کنیم؟

تا زمانی که مقاله علمی پژوهشی در سایت مجله آنلاین نشده باشد، نویسندگان مجله می‌­توانند مقاله خود را کنسل کنند و در مجله دیگری چاپ نمایند. البته احتمال دارد برخی مجلات با کنسل کردن مقاله مخالفت نمایند زیرا فرآیند داوری بر روی مقاله اعمال‌شده است و مجله متضرر خواهد شد.

مدت زمان مورد نظر برای گرفتن پذیرش مقاله علمی پژوهشی چقدره؟

بسته به نوع مجله این زمان می­تواند از ۲ هفته تا یک سال طول بکشد. ولی نمی‌­توان زمان دقیقی را برای آن متصور بود.

داریوش مهری
آوریل 27, 2021 11:01 ق.ظ

امکان رد مقاله علمی پژوهشی بعد از ارسال نامه پذیرش وجود داره؟

معمولا ارسال نامه پذیرش به معنی آنست که تمامی موارد مبهم و مشکلات مقاله حل و فصل شده است و مقاله برای چاپ در مجله هیچگونه مشکلی ندارد. اما برخی اوقات ادیتورها به خاطر دلایل نامعلوم و نامشخص بعد از ارسال نامه پذیرش و پس از البته مدت کوتاهی مجدداً با ذکر دلایلی جدید مقاله را رد می‌کنند. این اتفاق همانطور که گفتیم نادر است اما تاکنون مواردی بوده است که چنین رخدادی حاصل شده باشد. این را نیز اضافه کنیم که ادیتورها بعد از ارسال نامه پذیرش اگر به دلایلی تصمیم به رد مقاله علمی پژوهشی بگیرند در مدت کوتاهی بعد از ارسال نامه پذیرش مراتب را به اطلاع پژوهشگران می‌رسانند و می‌بایست حتماً دلایل قوی برای اینکار ارایه دهند.

سلام . فاصله بین پذیرش و چاپ مقاله علمی پژوهشی چقدر است؟

فاصله بین پذیرش مقاله و چاپ مقاله علمی پژوهشی عمدتاً از سوی سردبیر بر روی نامه پذیرش قید می­‌شود. این زمان ممکن است از چند روز تا حتی دو سال متغیر باشد

آیا امکان ریجکت شدن مقاله­‌ علمی پژوهشی که قبلا پذیرش شده بوده وجود دارد؟

مقاله‌­ علمی پژوهشی که پذیرش شده است به‌ احتمال بسیار کم در مراحل بعدی ریجکت می­شود مگر اینکه سردبیر در مراحل بعدی متوجه مسئله خاصی در محتوای مقاله علمی پژوهشی شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *