راهنمای نگارش کاورلتر صفر تا صد

راهنمای نگارش کاورلتر صفر تا صد
 • راهنمای نگارش کاورلتر صفر تا صد برای پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر : هنگامی که مقاله خود را به یک ژورنال ارسال می کنید ، اغلب باید نامه ای را به همراه داشته باشید. این یک فرصت عالی برای برجسته کردن که چه چیزی تحقیقات شما را جدید و مهم می کند برای سردبیر مجله است. در کاور لتر باید توضیح داده شود که چرا مقاله شما برای مجله آنها مناسب است و چرا باید مورد توجه خوانندگان مجله قرار می گیرد. نگارش کاورلتر خوب و مکتوب می تواند به مقاله شما کمک کند تا به مرحله بعدی فرآیند – که برای بررسی و اکسپت مقاله  – برسد. بنابراین ارزش دارد که وقت خود را صرف فکر کردن در مورد چگونگی نوشتن کاورلتر به سردبیر مجله کنید ، تا مطمئن شوید که موثر است. برای کمک به شما ، یک راهنما برای توضیح چگونگی نوشتن کاور لتر برای ارسال و چاپ مقاله در ژورنال ، ارائه مثالهایی از مواردی که باید اضافه کنید و مواردی که نباید ، و نمونه ای از کاورلتر را ارائه داده ایم. با ما همراه باشید در راهنمای نگارش کاورلتر :

  کاورلتر چیست؟

  Cover letter نامه ای است که همراه با مقاله برای ارسال به مجله نوشته می شود و هدف اصلی از نوشتن کاور لتر، ارائه توضیح مختصر و جامع در ارتباط با مقاله و مطالعه انجام شده می باشد.

  آیا نگارش کاور لتر ضروری است؟

  ضرورت نوشتن کاورلتر در این است که عدم حضور آن، به سادگی باعث کنار گذاشته شدن اثر شما می‌شود؛ زیرا که معنای غیرمستقیم آن، نادیده گرفتن نقش کلیدی سردبیر مجله می‌باشد! پس بهتر است از اصول آگاه شویم و کاور لتری درخور برای مقاله تدارک ببینیم. قواعد زیر، پایه‌های کلی و جامع برای تهیه یک کاورلتر است که روند خوانش و دریافت منظور شما را برای خواننده روان می‌سازد.

  راهنمای نگارش کاورلتر صفر تا صد

  راهنمای نگارش کاورلتر صفر تا صد

  آیا کاورلتر و چاپ مقاله برای مجلات منفعت مالی دارد؟

  در حالی که نقش مقاله تحقیقاتی شما اثبات شایستگی تحقیقات شما است ، نگارش کاور لتر قوی این فرصت است که اهمیت تحقیق خود را برجسته کنید و مفهوم آن را به سردبیران مجله “بفروشید”.متأسفانه ، باید بپذیریم که بخشی از فرایند تصمیم گیری در مورد پذیرش مقاله براساس یک مدل تجاری است. ویراستاران باید مقالاتی را انتخاب کنند که مورد علاقه خوانندگان آنها باشد. به عبارت دیگر ، مقاله شما ، اگر منتشر شود ، باید برای آنها درآمد کسب کند. وقتی کاملاً مشخص نیست که چگونه مقاله پژوهشی شما فقط بر اساس عنوان و محتوای آن می تواند باعث ایجاد علاقه شود (به عنوان مثال ، اگر مقاله شما از نظر فنی برای تحریریه بیشتر باشد) ، کاور لتر شما فرصتی است که می توانید ویراستاران را متقاعد کنید. که کار شما ارزش بررسی بیشتر را دارد.

  عوامل تاثیر گذار در رد یا پذیرش کاورلتر

  علاوه بر عوامل اقتصادی ، بسیاری از ویراستاران از کاورلتر برای بررسی اینکه آیا نویسندگان می توانند از دستورالعمل های اساسی پیروی کنند استفاده می کنند. به عنوان مثال ، اگر در راهنمای یک مجله برای نویسندگان ذکر شده است که شما باید افشای اطلاعات ، بازبینی کنندگان بالقوه و اظهارات مربوط به اقدامات اخلاقی را داشته باشید ، درج نکردن این موارد ممکن است منجر به رد خودکار مقاله شما شود ، حتی اگر تحقیقات شما پیشرفته ترین پروژه در مورد آن باشد. با عدم پیروی از دستورالعمل ها ، پرچمی قرمز رنگ برافراشته می کنید که ممکن است بی خیال آن شوید ، و اگر به جزئیات کاور لتر دقت نکنید ، سردبیران ممکن است در مورد کیفیت و دقت تحقیقات شما تعجب کنند. این برداشت شما از ویراستاران نیست!

  راهنمای نگارش کاورلتر در چاپ مقاله

  راهنمای نگارش کاورلتر صفر تا صد

  کاور لتر باید شامل چه مواردی باشد؟

  قبل از شروع به نوشتن کاور لتر ، لطفاً دستورالعمل های مربوط به نویسندگان (IFAs) مجله انتخابی خود را بررسی کنید ، زیرا همه مجلات به کاور لتر نیاز ندارند. همچنین باید IFA ها را برای اطلاعات خاص ژورنالی که در نامه جلد شما وجود دارد بررسی کنید. این ممکن است شامل لیستی از مقالات مرتبط باشد که توسط شما یا همکارانتان نوشته شده اند و یا در حال حاضر برای چاپ در سایر مجلات در نظر گرفته شده اند.

  اطلاعاتی که باید در کاورلتر خود قرار دهید

  نکات کلیدی شامل:

  نام سردبیر (این را می توانید معمولاً در صفحه ژورنال در Taylor & Francis Online پیدا کنید)

  عنوان نسخه خطی شما

  نام ژورنالی که در حال ارسال به آن هستید

  بیان اینکه مقاله شما قبلاً منتشر نشده است و در حال حاضر توسط مجله دیگری مورد بررسی قرار نمی گیرد

  شرح مختصری از تحقیقاتی که در مقاله خود گزارش می دهید ، چرا مهم است ، و چرا فکر می کنید خوانندگان مجله به آن علاقه مند هستند

  اطلاعات تماس شما و سایر همکاران و نویسندگان

  محققانی که نباید نسخه خطی شما را مرور کنند

  راهنمای نگارش کاورلتر در چاپ مقاله علمی پزوهشی

  راهنمای نگارش کاورلتر صفر تا صد

  مواردی که باید در نگارش کاور لتر از آنها اجتناب کنید:

  خلاصه مقاله خود را در کاورلتر  کپی نکنید ، در عوض با کلمات خود اهمیت کار ، مشکلی که در حال حل است و دلیل اینکه نسخه خطی در مجله است را توضیح دهید

  بیش از حد از اصطلاحات سنگین یا کلمات اختصاری استفاده نکنید ، به زبان ساده و آسان بنویسید

  از جزئیات زیاد خودداری کنید – کاور لتر خود را به عنوان مقدمه و مروری کوتاه حداکثر در یک صفحه انجام دهید

  از هرگونه اشتباه املایی و دستوری خودداری کنید و اطمینان حاصل کنید که نامه شما قبل از ارسال کاملاً اثبات شده است.

  یافته های خود و اهمیت آنها را بیش از حد زیبا نکنید. از کلماتی مانند “تنها ترین” ، “اولین بار” و “تغییر پارادایم” خودداری کنید. این نوع اظهارات مغرضانه نشان می دهد و باعث می شود ویرایشگر توانایی شما را در ارزیابی عینی لیاقت کار شما زیر سوال ببرد.

  لیست افرادی که ممکن است مقاله شما را تأیید کنند و در مورد شهرت نویسندگان بحث کنند ، سردبیران این کار را دوست ندارد. آنها می خواهند بدانند که آیا محتوای شما با معیارهای آنها مطابقت دارد یا خیر ، بنابراین فقط بر روی پرداختن به این نکته تمرکز کنید.

  رمان ننویسید در حالی که می خواهید کار خود را به اندازه کافی توضیح دهید و مفهوم آن را به سردبیران بفروشید ، کاور لتر خود را حداکثر در یک صفحه نگه دارید.

  الگوی نوشتن کاورلتر

  اگر برای نوشتن کاورلتر برای یک مجله به کمک بیشتری نیاز دارید ، می توانید از الگوی قرار داده شده در این سایت استفاده کنید. توجه کنید کاور لتر شما باید به زبان انگلیسی باشد اگر مجله ای که انتخاب کردید خارج از کشور است. همیشه مطمئن شوید که مجلات برای چاپ مقاله علمی پژوهشی و isi چه اطلاعاتی را برای گنجاندن در کاور لتر میخواهد

  راهنمای نگارش کاورلتر ، چاپ مقاله علمی پژوهشی

  راهنمای نگارش کاورلتر صفر تا صد

  دانلود نمونه کاورلتر مقاله

  نمونه ای از نگارش کاورلتر ضعیف و اشتباه

  مدیر مسئول محترم ،
  من کاور لتر  خود را تحت عنوان “تجزیه و تحلیل مقیاس بزرگ تنظیم کننده های چرخه سلولی در سرطان مثانه” برای شما ارسال می کنم. ما می خواهیم مقاله برای انتشار در مجله isi پاتوبیولوژی در نظر گرفته شود.
  لطفاً در اولین فرصت ما را از تصمیم خود مطلع کنید.
  بااحترام،
  ارادتمند شما،
  یک محقق ، دکترا

  نمونه ای از نگارش کاورلتر صحیح

  درعوض ، بررسی کنید که آیا دستورالعمل های مجله برای نویسندگان الزامات نامه جلدی را دارند (به عنوان مثال افشای اطلاعات ، اظهارات ، بازبینی کنندگان بالقوه) سپس ، نامه ای بنویسید که دلیل ویراستار می خواهد مقاله شما را چاپ کند چیست. ساختار زیر تمام نکات لازم را که باید وارد شوند را پوشش می دهد.

  پاراگراف اول کاور لتر : عنوان کاور لتر خود و نوع مقاله آن را ذکر کنید (به عنوان مثال بررسی ، تحقیق ، مطالعه موردی). سپس به طور خلاصه پیشینه مطالعه خود ، سوالی را که می خواستید پاسخ دهید و چرا توضیح دهید.

  پاراگراف دوم کاور لتر : شما باید مختصراً توضیح دهید که چه کاری انجام شده است ، یافته های اصلی و چرا قابل توجه است.
  پاراگراف سوم در نوشتن کاور لتر : در اینجا باید نشان دهید که چرا خوانندگان مجله به مقاله شماعلاقه مند هستند. نشانه های خود را از اهداف و دامنه ژورنال بگیرید. به عنوان مثال اگر مجله نیاز دارد که همه کارهای منتشر شده دارای مفاهیم گسترده ای باشد ، توضیح می دهد که چگونه مطالعه شما این کار را انجام می دهد. همچنین بهتر است جمله ای در مورد اهمیت نتایج در این زمینه وارد کنید.

  برای نتیجه گیری ، نویسنده مربوطه و هر گونه شرایط خاص ژورنالی را که باید رعایت شود بیان کنید (به عنوان مثال استانداردهای اخلاقی).

  نکته: تمامی کاور لتر ها باید حاوی این جملات باشد:

  ما تأیید می کنیم که این نسخه در جاهای دیگر منتشر نشده و توسط مجله دیگری مورد بررسی قرار نگرفته است.

  همه نویسندگان مقاله را تأیید کرده اند و با ارسال آن برای [درج نام مجله هدف] موافقت می کنند.

  نکات مهم قبل از ارسال کاورلتر

  قبل از ارسال نسخه کاور لتر خود ، یک بار دیگر کاملاً کیفیت آن را بررسی کنید. آن را به طور انتقادی ارزیابی کنید – آیا می توان کاری بهتر انجام داد؟

  مطمئن شوید که:

  1. متن نامه از دستورالعمل های نویسندگان پیروی می کند
  2. همه پرونده ها در قالب فایل صحیح و با وضوح یا اندازه مناسب هستند
  3. هجی و دستور زبان درست است
  4. شما اطلاعات تماس با همه نویسندگان را دارید
  5. شما یک کاور لتر قانع کننده نوشته اید

  اطلاعات ضروری که باید در کاور لتر گنجانده شود :

  نام ویرایشگر (وقتی مشخص شد)

  نام ژورنالی که در حال ارسال آن هستید

  عنوان نسخه خطی شما

  نوع مقاله (بررسی ، تحقیق ، مطالعه موردی و غیره)

  تاریخ ارسال

  پیشینه مختصری از مطالعه خود و س researchال تحقیقاتی که می خواستید پاسخ دهید

  مروری کوتاه بر روش شناسی مورد استفاده

  یافته های اصلی و اهمیت برای جامعه علمی (چگونه تحقیقات شما درک ما از یک مفهوم را پیشرفت می دهد)

  اطلاعات تماس نویسنده مسئول

  اظهاراتی مبنی بر اینکه مقاله شما قبلاً چاپ نشده است و در حال حاضر توسط مجله دیگری تحت بررسی نیست و همه نویسندگان آن را تأیید کرده اند و موافقت کرده اند که نسخه خطی را به این مجله ارسال کنند

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  0/5 (0 نظر)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *