انتخابات انجمن‌های علمی دانشجویی به صورت مجازی برگزار می‌شود

انتخابات انجمن‌های علمی دانشجویی
 • انتخابات انجمن‌های علمی دانشجویی به صورت مجازی برگزار می‌شود : انتخابات مجازی انجمن‌های علمی دانشجویی علوم پزشکی، ۳۰ مهرماه پایان می‌یابد و منتخبین از آبان ماه می‌توانند فعالیت‌های خود را آغاز کنند.

  بر اساس ابلاغ معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، در راستای استفاده از ظرفیت انجمن‌های علمی دانشجویی و با توجه به شرایط خاص کشور (شیوع بیماری کرونا) انتخابات انجمن‌های علمی دانشجویی به صورت مجازی برگزار می‌شود تا اعضای شورای مرکزی جدید از آبان ماه شروع به فعالیت کنند.

  انتخابات انجمن‌های علمی دانشجویی به صورت مجازی برگزار می‌شود

  مسئولیت نظارت بر انتخابات به عهده شورای نظارت انجمن‌های علمی دانشگاه علوم پزشکی خواهد بود و کمیته اجرایی انتخابات با انتخاب مستقیم معاون فرهنگی و دانشجویی تشکیل می‌شود و وظیفه برگزاری انتخابات در کمال صحت و سلامت را به عهده دارد.

  انتخابات باید با رعایت موازین و مقررات برگزار شود و نتایج انتخابات در سایت معاونت فرهنگی و دانشجویی در فردای انتخابات اعلام شود. دانشگاه‌های علوم پزشکی موظف هستند تا ۳۰ مهرماه ۹۹ فرآیند انتخابات را اجرا کرده و نتایج را در سامانه مربوطه ثبت کنند.

  دانشجویانی واجد شرایط کاندیداتوری انتخابات شورای مرکزی انجمن‌های علمی هستند که به تحصیل در رشته مربوط اشتغال داشته باشند و عضو انجمن مربوطه باشند.

  انتخابات انجمن‌های علمی دانشجویی

  انتخابات انجمن‌های علمی دانشجویی

  شرایط کاندیداتوری انتخابات شورای مرکزی انجمن‌های علمی

  عدم عضویت در شورای مرکزی دیگر تشکل‌های دانشجویی اعم از صنفی، سیاسی، ورزشی و فرهنگی از دیگر شروط کاندیداها است. در مواردی که فرد دارای محکومیت انضباطی منجر به توبیخ کتبی و درج در پرونده یا بالاتر است، تشخیص صلاحیت داوطلبین بر عهده معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه است.

  گذراندن حداقل یک و نیمسال تحصیل برای دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی و دکترای عمومی، عدم کسب معدل مشروط در نیم‌سال تحصیلی گذشته از دیگر شرایط کاندیداتوری است.

  شرایط اختصاصی دانشجویان علوم پزشکی برای کاندیداتوری این است که معدل نیمسال گذشته داوطلبان کمتر از میانگین معدل گروه در همان نیمسال و یا کمتر از ۱۴ نباشد.

  داشتن حداقل یک چاپ مقاله علمی در نشریات علمی ترویجی، علمی پژوهشی با علمی مروری و نشریات علمی تخصصی مشروط به تایید مدیر گروه یا استاد یا استاد مشاور انجمن، اجرا یا همکاری در اجرای یک طرح پژوهشی و ارائه تاییدیه از کارفرما یا مجری طرح و تالیف یا همکاری در تالیف یا ترجمه کتاب و همکاری در مشارکت در اختراع ثبت شده در کارآفرینی مورد تایید مراجع ذی‌صلاح از دیگر شرایط اعلام شده است.

  منبع : خبرگزاری ایسنا

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  0/5 (0 نظر)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *