چاپ مقاله رشته مدیریت

چاپ مقاله رشته مدیریت
 • چاپ مقاله رشته مدیریت : در این مقاله قصد داریم صفر تا صد چاپ مقاله رشته مدیریت را با هم بررسی کنیم. بدین منظور باید بدانیم روند چاپ مقاله چگونه است؟ همچنین باید بدانیم مراحل لازم برای پذیرش یک مقاله و چاپ آن در یک ژورنال یا مجله معتبر چیست؟ با ما همراه باشید. رشته مدیریت که دارای گرایش‌های مختلفی است، این روزها به یکی از رشته‌های پرطرفدار دانشگاهی تبدیل شده است. همچنین تحصیل در مقطع تکمیلی این رشته یعنی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی نیز طرفداران خاص خود را دارد. بسیاری هم در این بین به خارج از کشور فکر می‌کنند. یکی از شروط اصلی به منظور ادامه تحصیل در بالاترین مقطع تحصیلی این رشته یعنی دکتری یا همان PHD چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور، داشتن مقاله در رشته مدیریت است. این مقاله باید در ژورنال‌ههای معتبر داخلی یا خارجی چاپ شده باشد. اما آیا چاپ مقاله رشته مدیریت کار آسانی است؟

  اگر صادقانه بخواهیم پاسخ این سوال را بدهیم، باید گفت خیر! چاپ مقاله رشته مدیریت کار آسانی نیست اما کار محال و غیر ممکنی هم نیست. تنها نیاز به یک برنامه ریزی خوب و البته طی کردن مراحلی را دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. این مراحل عبارت است از:

  • مشخص کردن متن مربوط به مقاله

  • آماده سازی متن مقاله در قالب فایل

  • انتخاب مجله مناسب

  • آماده کردن مقاله و ایجاد تغییرات لازم با توجه به شرایط ژورنال

  • سابمیت مقاله در ژورنال مورد نظر

  • پیگیری کردن اصلاحات داورها و سردبیر مجله

  چاپ مقاله رشته مدیریت

  چاپ مقاله رشته مدیریت

  مراحل چاپ مقاله رشته مدیریت چیست؟

  در این قسمت به شرح  مراحل چاپ مقاله رشته مدیریت می‌پردازیم. معمولا دانشجویان دوره کارشناسی ارشد در پایان ترم اول یا در ترم دوم با مشخص کردن موضوع پایان نامه خود و تهیه پروپوزال به سراغ مقاله نویسی می‌روند. در این حالت دانشجویان ارشد معمولا واحد مقاله نویسی یا سمینار را پشت سر گذاشته‌اند و با اصول این کار آشنا شده‌اند. همچنین تا پایان ترم دوم با فاکتورهایی اساسی پایان نامه که قصد دنبال کردن آن را دارند، آشنا شده‌اند. برای دانشجویان دوره دکتری نیز ترم سوم پس از قبولی درامتحان جامع و مشخص شدن موضوع رساله دکتری، زمان خوبی برای شروع تدوین یک مقاله است. در این حالت بهتر است فایل تایپ شده مقاله را هم به صورت ورد و هم پی دی اف برای خود آماده کنند.

  مجلات معتبر در چاپ مقاله مدیریت

  مرحله بعدی، انتخاب ژورنال معتبر برای چاپ مقاله رشته مدیریت است. اگر قصد چاپ در بین مجله‌های داخلی را دارید، در این صورت مقاله شما با عنوان مقاله علمی پژوهشی چاپ خواهد شد. البته مقالات همایشی در این گروه قرار نمی‌گیرند. علت این تفاوت‌ها به مجله مورد نظر، امتیاز و رتبه آن و همچنین فرآیند چاپ و پذیرش مقاله بستگی دارد. معمولا در میان مقالات داخلی، مقاله‌های علمی پژوهشی از رتبه خوبی برخوردار هستند. اما اگر قصد چاپ مقاله رشته مدیریت را در ژورنال‌های خارجی و بین المللی دارید، باید سری به سایت وزارت علوم بزنید و لیست ژورنال‌های معتبر خارجی یا ISI را مشاهده کنید. زیرا بارها دیده شده بسیاری از موسسه‌هایی که در زمینه چاپ مقاله فعالیت دارند، مجلات یا ژورنال‌هایی را انتخاب می‌کنند که خیلی سریع و به راحتی پذیرش می‌دهند. در این صورت به احتمال زیاد این مجلات یا ژورنال‌ها جزء مجلات مورد تایید وزارت علوم نمی‌باشد. بنابراین در هنگام محاسبه نمره برای پایان نامه دانشجو امتیاز چاپ این مقاله برای وی در نظر گرفته نمی‌شود. در این مورد می‌توانید از استاد راهنمای خود نیز کمک بگیرید.

  چاپ مقاله رشته مدیریت

  چاپ مقاله رشته مدیریت

  نکات مهم در انتخاب ژورنال مناسب برای چاپ مقاله رشته مدیریت

  • مدت زمان فرآیند داوری و پذیرش و چاپ
  • هزینه چاپ
  • کیفیت مجله
  • ضریب تاثیر مجله

  پس از انتخاب مجله برای چاپ مقاله، باید فایل مقاله را طبق شرایط و قوانین مجله که در سایت خود به طور کامل و با جزئیات آن را توضیح داده است اقدام به سابمیت مقاله کنید. این کار را از طریق راه‌هایی که خود ژورنال مشخص می‌کند که معمولا استفاده از سامانه موجود در سایت است، انجام دهید.

  در این مرحله یعنی پس از نهایی شدن سابمیت مقاله شما، باید منتظر خبر از طریق سردبیر مجله باشید. پس از آنکه سردبیر مقاله را تایید اولیه کرد، مقاله برای داوری به داوران مجله ارسال خواهد شد. در نهایت اگر نیاز به اعمال تغییراتی در مجله باشد، این کار توسط نویسنده مسئول مقاله یا Corresponding Author باید انجام شود.

  در این میان سعی کنید اطلاعات خود را در زمینه اعتبار و کیفیت مجلات کامل کنید.

  چاپ مقاله رشته مدیریت

  چاپ مقاله رشته مدیریت

  انواع مجلات ISI

  • ISI Listed
  • ISI WOS
  • ISI JCR

  این مجلات از لحاظ نوع هزینه‌ای که به منظور سابمیت و پذیرش مقاله دریافت می‌کنند، با هم تفاوت دارند. برای مثال مجلات گزینه ۱  و ۲ بدون دریافت هزینه، مقاله را برای داوری به داور ارجاع می‌دهند. پس از پذیرش اقدام به دریافت ۳/۱ مبلغ را دریافت می‌کنند و ۳/۲ باقی مانده را پس از دریافت نامه پذیرش صورت می‌گیرد. اما گزینه سوم از ابتدا مبلغی را به عنوان هزینه سابمیت دریافت می‌کنند. البته ادامه پروسه اینگونه مجلات با مجلات شماره ۱ و ۲ متفاوت است. آگاهی از این نکات شما را در مسیر درست به منظور چاپ مقاله رشته مدیریت کمک می‌کند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  0/5 (0 نظر)

  2 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

  Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.

  چاپ مقاله دکتری اکسپت برای پیش دفاع مدیریت آموزشی .تبیین پدیده فساد آموزشی در دانشگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *