۱۰ روش برای چاپ فوری مقاله علمی پژوهشی

10 روش برای چاپ فوری مقاله علمی پژوهشی
 • ۱۰ روش برای چاپ فوری مقاله علمی پژوهشی : نتیجه ماه‌ها و شاید سال ها زحمت یک پژوهشگر زمانی به بار می‌نشیند و حاصل می‌دهد که وی بتواند مقاله خود را در یک مجله معتبر علمی چاپ نماید. به همین دلیل، پذیرش و چاپ مقاله یک فرآیند بسیار با اهمیت و حساسی است. چاپ فوری مقاله علمی پژوهشی در مجلات بین المللی فرآیندی تخصصی است که برای انجام آن مهارت های بسیار زیادی باید درگیر شود. در این مقاله به ۱۰ روش برای چاپ فوری مقاله علمی پژوهشی اشاره می‌ کنیم.تا انتهای این مقاله همراه ما باشید:

  ۱۰ روش برای چاپ فوری مقاله علمی پژوهشی در مجلات معتبر

  ۱- بازبینی و داوری مقاله آماده شده

  هرچه مقاله شما بدون ایراد و اشکال باشد باعث می شود تا داورهای پذیرش مقاله نتوانند مقاله شما را برای رفع اشکال به شما ارجاع دهند و همین باعث سرعت بخشیدن در روند چاپ مقاله شما می شود.

  ۲- ارائه خدمات ترجمه نیتیو (Native)

  یکی دیگر از روش ها چاپ مقاله فوری ارایه خدمات ترجمه نیتیو می باشد. برای چاپ مقاله در مجلات و ژورنالهای خارجی ترجمه نیتو خیلی موثر تر از ترجمه های محاوره و دمه دستی می باشد و همین امتیازی می باشد برای چاپ فوری مقاله شما در مجلات علمی و پژوهشی.

  10 روش برای چاپ فوری مقاله علمی پژوهشی

  10 روش برای چاپ فوری مقاله علمی پژوهشی

  ۳- کمک و راهنمایی در نگارش کاورلتر

  همانطور که می دانید قبل از ارسال مقاله یا همراه ارسال مقاله باید به سردبیر مجله مورد نظر شخص محقق نامه ای بنویسد و درخواست خود را از سردبیر مجله بصورت کتبی ارائه دهد. هرچه این نامه ادبی تر و متن آن تخصصی تر نوشته شود و توضیحات در آن کامل باشد باعث ترغیب شدن سردبیر به مطالعه مقاله شما می باشد که همین نکته می تواند گام موثری جهت چاپ فوری مقاله شما باشد.

  ۴- یافتن مجله مناسب و ساختار بندی مقاله بر اساس قواعد ساختاری آن مجله

  سعی کنید برای چاپ فوری مقالات خود از مجلاتی استفاده کنید که کمتر سختگیری می کنند و سرشان خلوت تر است و معتبر می باشند. شما در این زمینه می توانید از موسساتی که دارای تجربه چندین و چندساله در این حرفه هستند کمک بگیرید. زیرا به دلیل آشناییتی که این موسسات با مجلات علمی پژوهشی دارند ،مجلات می دانند که این موسسه ها مقالات بی کیفیت و در سطح پایین علمی برای آنها ارسال نمی کنند. از این جهت ارزش علمی مقاله شما بالا می رود و در الویت برای پذیرش و چاپ فوری قرار می گیرد.

  ۵- سابمیت و ایجاد کاربری در وب سایت مجله

  هرچه زودتر بتوانید مقاله خود را به مجله مورد نظر و مناسب ارسال کنید به وضوح روشن است که مراحل پذیرش و چاپ مقاله شما با سرعت بیشتری انجام می شود. پس از این نکته به سادی نگذرید و آن را به روز بعد موکول نکنید.

  ۶- پیگیری و مشاوره در داوری‌های مجله برای مولف

  افرادی هستند در موسسات که برای چاپ مقالهات علمی در مجلات پیگیری می کنند و به داورها مشاوره می دهند تا مقاله مولف زودتر به چاپ برسد. شما می توانید از این موسسات نیز استفاذه کنید.

  10 روش برای چاپ فوری مقاله علمی پژوهشی

  10 روش برای چاپ فوری مقاله علمی پژوهشی

  ۷- پیگیری برای چاپ و آنلاین شدن مقاله

  بسیاری از افراد هستند که مقاله خود را ارسال می کنند و دیگر پیگیر آن نمی شوند. باید دقت داشته باشید زمانی که شما مقاله خود را ارسال می کنید این مقاله به بخش داوری مجله رفته و امکان دارد ایراداتی را از مقاله شما بگیرند داورها که باید آنها را اصلاح کنید. حال اگر شما پیگیر نباشید مقاله ارجاع داده شده را نمی بیند و از نقایص آن آگاه نمی شوید و نمی توانید مقاله خود را آنلاین کنید و تصحیح کنید. پس به این نکته دقت داشته باشید.

  ۸- بدون اشتباه بودن مقاله

  پیشیرفت روند صحیح تمامی فصول مقاله باعث می شود تا در مقاله هیچ اشتباهی دیده نشود که برای رفع اشکال ارجاع داده شود

  ۹- موسسه چاپ مقاله حرفه ای و با تجربه

  مراجعه به موسسات حرفه ای و کاربلد که در زمینه چاپ فوری مقاله بسیار فعال می باشند و در مجلات نیز آشناییت دارند به دلیل همکاری زیاد آنها باعث می شود تا روند چاپ مقاله شما سریع پیش رود.

  ۱۰- موضوع جدید و جذاب برای چاپ مقاله

  انتخاب موضوع جدید یکی دیگر از تکنیک های چاپ فوری مقاله می باشد. زیرا موضوعی که جدید باشد اصولا خیلی درباره آن مطالبی نیست و به بیان ساده تر کسی به این موضوع نپرداخته و موضوع بکر و قابلیت این را دارد که موضوع نو و تازه ای را به دنیا معرفی کند باعث برانگیخته شدن حس داوری مجلات می باشد و باعث می شود که مقاله شمارو زودتر در اولیت پذیرش و چاپ قرار دهند.

  10 روش برای چاپ فوری مقاله علمی پژوهشی

  10 روش برای چاپ فوری مقاله علمی پژوهشی

  پذیرش مقاله علمی پژوهشی در کدام مجلات تضمینی می باشد؟

  معروف ترین ژورنال هایی که در سطح جهان کاملا شناخته شده می باشند مجلات isi, isc, scopus, pubmed, jcr هستند. در برخی از این ژورنال ها می توان به شعار چاپ تضمینی اعتماد کرد اما در برخی دیگر چاپ تضمینی معنایی ندارد.

  • ژورنال های isi : دسته ای از ژورنالهای موسسه تامسون رویترز که پذیرش و چاپ مقاله در آنها کاملا به صورت تضمینی می باشد. اما کیفیت مقاله نیز بسیار مهم است و کارشناس بعد از بررسی مقاله شما می تواند نظر قطعی را در مورد پذیرش تضمینی مقالات بیان کند.

  • ژورنال های jcr: دسته دوم ژورنالهای موسسه تامسون رویترز این مجلات هستند که در حال حاضر در سطح جهانی معتبر ترین مقالات به حساب می آیند و چاپ مقاله در ژورنالهای jcr به هیچ وجه تضمینی نمی باشد و همه چیز وابسته به کیفیت مقالات می باشد.

  • ژورنال های isc: این ژورنالها معتبر ترین ژورنال ها در داخل کشور محسوب می شوند و اعتبار جهانی ندارند چاپ مقاله به صورت تضمینی نمی باشد و بستگی به نظرات داوران دارد.

  • ژورنال های scopus : این مجلات اعتبار جهانی دارند ولی در رتبه دوم بعد از مجلات موسسه تامسون رویترز واقع شده اند و اکثرا در تمامی رشته ها مقاله پذیرش می کنند و چاپ مقاله در این ژورنالها نیز کاملا به صورت تضمینی می باشد.

  • ژورنا ل های pubmed: مقالات حوزه های پزشکی و پیراپزشکی در ژورنال های pubmed پذیرفته و چاپ می شوند و اعتبار بسیار بالایی دارند چاپ مقاله در ژورنالهای pubmed به صورت تضمینی می باشد.

  چگونگی چاپ سریع مقاله

  زمان چاپ مقاله در ژورنال های علمی پژوهشی داخلی و خارجی از ممکن است از ۳ هفته تا چند ماه متغییر باشد به خصوص در ژورنالهای دارای ایمپکت فکتور بالا که کیفیت بسیار بالایی دارند فرآیند داوری طولانی تری نیز دارند. برای انتشار مقاله سریع در ژورنالهای داخلی و خارجی باید کلیه استانداردهای مقاله نویسی را رعایت فرمایید که مقاله شکل و قالب استاندارد و درستی داشته باشد و از طرفی عواملی که ممکن است موجب ریجکت مقاله شوند را شناسایی و بررسی کنید عواملی مانند مشابهت های علمی در مقاله و تکرار و …. می توانند عامل اصلی ریجکت مقالات علمی باشند تا حد امکان همه عوامل را شناسایی و بررسی فرمایید کیفیت محتوای مقاله و کیفیت ترجمه و … در تسریع روند داوری حتما موثر خواهد بود. اگر می خواهید زمان پذیرش مقاله را کاهش دهید و به صورت تضمینی از مجلات علمی موجود پذیرش اخذ نمایید از کارشناسان و مشاورین خبره و با تجربه می توانید همکاری و کمک بگیرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  4/5 (2 نظر)