اکسپت مقاله علمی پژوهشی در کمترین زمان

اکسپت مقاله علمی پژوهشی
 •  اکسپت مقاله علمی پژوهشی : کلمه اکسپت با معادل انگلیسی Accept به معنای قبول کردن یا پذیرفتن است. انتخاب مجله مناسب نقش مهمی در اکسپت و چاپ مقاله و یا ریجکت شدن مقاله بر عهده دارد پس پیشنهاد موسسه چاپ مقاله هدف ریسرچ به شما این است در انتخاب مجله مورد نظر دقت بیشتری به خرج دهید. اگر قصد دارید نتایج کار پژوهشی خود را در قالب مقاله در یک مجله علمی معتبر به چاپ برساند، بایستی اطلاعات خود را در حوزه شرایط اکسپت مقاله در آن نشریه تکمیل نماید. اما سوالاتی از قبیل زمان اکسپت مقاله ، هزینه اکسپت مقاله علمی پژوهشی ، مراحل چاپ مقاله بعد از اکسپت و گواهی اکسپت مقاله چگونه اند؟ با ما همراه باشید برای پاسخ به سوالات و توضیح مراحل اکسپت مقاله علمی پژوهشی :

  اکسپت مقاله به چه معناست؟

  پس از این که مقاله برای ویراستار و یا ویراستاران یک مجله ارسال شد، در صورتی که نوشته مورد قبول ویراستاران قرار بگیرد مقاله پذیرش شده است. به فرآیند پذیرفته شدن مقاله توسط ویراستاران مجله، اکسپت مقاله گویند. اکسپت مقاله در اغلب موارد پس از ارسال برخی اصلاحات و اعمال آنها توسط نویسنده انجام می‌گیرد ولی در موارد نادری ممکن است در ارسال نسخه اولیه، اکسپت مقاله توسط ویراستاران انجام گیرد.

  مراحل اکسپت مقاله علمی پژوهشی

  اکسپت مقاله در مجلات مختلف دارای مراحل متفاوتی است و هرکدام از مجلات مراحل تصویب شده‌ مشخصی برای این کار دارند. در ادامه قصد داریم به یکی از انواع مراحل اکسپت مقاله به صورت کلی اشاره کنیم:

  ۱٫ ارسال نسخه اولیه

  در این مرحله نسخه اولیه‌ای از مقاله نوشته شده برای مجله مد نظر ارسال می‌شود.

  ۲٫ ویرایش و کنترل ایرادات تایپی

  در این مرحله مقاله از نظر نگارشی، قالب کلی و ایرادات لغوی احتمالی مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت لازم ویرایش می‌شود.

  همچنین ممکن است حروف چینی مقاله در این مرحله توسط ویراستاران مورد تغییر قرار گیرد تا مقاله از نظر بصری زیباتر به نظر برسد.

  ۳٫ ارسال مقاله تصحیح شده برای نویسنده مقاله

  پس از این که مقاله مورد ویرایش قرار گرفت، برای نویسنده ارسال می‌شود تا ویرایش‌های مذکور را در مقاله اصلی اعمال کند. در این مرحله نکات مد نظر ویراستاران برای نویسنده ایمیل خواهد شد و نویسنده بایستی نهایت تلاش خود را انجام دهد تا تمام جزئیات ذکر شده را رعایت کند؛ مگر اینکه برای اعمال نکردن برخی از اصلاحات دلیل موجهی داشته باشد که در این صورت بایستی دلایل خود را به پیوست برای ویراستار مجله شرح دهد.

  ۴٫ بررسی دوباره مقاله توسط ویراستاران

  پس از اینکه نویسنده تغییرات مذکور را روی مقاله اعمال کرد، ویراستاران بار دیگر مقاله را بررسی می‌کنند تا به تایید نهایی برسانند.

  ۵٫ چاپ نسخه اولیه مقاله به صورت آنلاین

  در این مرحله در صورتی که مقاله شما مورد قبول ویراستاران مجله قرار گیرد، نسخه آنلاینی از مقاله شما در سایت مجله منتشر می‌شود که برای نویسنده مقاله قابل مشاهده است. پس از این که نسخه اولیه مقاله در سایت مجله قرار داده شد، هیچ ویرایش مجددی برای مقاله مورد قبول نخواهد بود.

  ۶٫ انتشار نسخه نهایی

  در این مرحله نسخه نهایی مقاله با تایید نویسنده در سایت مجله قرار میگیرد تا در دسترس افراد علاقه مند و محققان قرار گیرد.

  هزینه اکسپت مقاله علمی پژوهشی

  اکسپت مقاله علمی پژوهشی

  گواهی پذیرش مقاله علمی پژوهشی

  دریافت گواهی پذیرش مقاله علمی پژوهشی به معنای دریافت نامه اکسپت از نشریه مورد نظر می باشد. وقتی شما مقاله خود را برای یک نشریه ارسال می کنید، سردبیر نشریه مقاله شما را به صورت کلی بررسی کرده و در صورت مطابقت حیطه مقاله با حیطه نشریه آن را در اختیار داوران قرار می دهد تا مقاله شما را با دقت بیشتر بررسی و ارزیابی کنند. مدت زمان داوری مقالات در نشریات مختلف متفاوت می باشد.

  مدت زمان پذیرش مقاله علمی پژوهشی

  نگارش مقاله و پذیرش و چاپ آن دو مقوله کاملاً  مجزا از یکدیگر هستند و پژوهشگران می‌بایست خود را از لحاظ زمانی برای هرکدام از این دو مقوله آماده کنند. چاپ مقاله و مدت زمان تقریبی و برای آن را نمی‌توان دقیق مشخص نمود اما به طور معمولا در مجلات زیر بدین صورت است:

  مجلات علمی تخصصی: دو تا ۴ ماه

  مجلات علمی پژوهشی داخلی: ۶ ماه تا یکسال

  مجلات خارجی دارای ضریب تاثیر (بدون امکان داوری سریع): ۶ ماه تا یک سال و بیشتر

  مجلات خارجی دارای ضریب تاثیر (با امکان داوری سریع): دو هفته تا ۳ ماه

  مجلات خارجی دارای نمایه ISI ، SCOPUS، ISC با ضریب تاثیر پایین و یا رده بندی Q1 تا Q4 برای مجلات اسکوپوس: بین ۱۵ روز تا ۴ ماه

  هزینه پذیرش و چاپ مقاله علمی پژوهشی

  اخذ هزینه از سوی مجله امری کاملاً رایج و طبعی است. برخی به اشتباه تصور می‌کنند هزینه پذیرش و چاپ مقاله صرفاً در مجلات کم اعتبار و درجه پایین رایج است اما باید بگوییم که این تصور کاملاً اشتباه می‌باشد. مجلات را از نظر دریافت هزینه اشکال مختلفی دارند. هزینه پذیرش و چاپ مقاله در مجله Current Opinion in Chemical Engineering با ضریب تاثیر یا ایمپکت فاکتور ۳٫۴۰ حدود ۳۷۵۰ یورو می‌باشد.

  مراحل اکسپت مقاله علمی پژوهشی

  اکسپت مقاله علمی پژوهشی

  تقاوت اکسپت مقاله و سابمیت مقاله

  برخی اوقات دو اصطلاح اکسپت مقاله و سابمیت مقاله به اشتباه به جای یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ در حالی که همان گونه که متوجه شدید، از نظر لغوی این دو اصطلاح کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. مقاله برای گرفتن پذیرش برای مجلات مختلف ارسال می‌شود که ممکن است اکسپت و یا ریجکت شود.

  نویسنده مقاله پس از نگارش مقاله خود مجله مناسب برای چاپ مقاله را جستجو می‌کند و مقاله را به منظور کنترل و انجام بازرسی‌های موجود برای ویراستار مقاله ارسال می‌کند. به فرآیند مذکور که به نوعی تسلیم مقاله تهیه شده برای ویراستاران مقاله است، سابمیت مقاله گویند.

  اکسپت مقاله در کمترین زمان

  اکسپت مقاله در کمترین زمان  به این معنی نیست که مقالات با هر کیفیتی که باشند می توانند به سرعت اخذ پذیرش کرده و چاپ شوند. بلکه نویسنده باید تمام اصول لازم چاپ یک مقاله اعم از محتوای قوی و تازه، نکات نگارشی و فنی را رعایت کرده باشد تا بتواند آن را در نشریات معتبر به چاپ برساند. وقتی یک مقاله این استانداردها را رعایت کند، با سرعت بیشتری از سایر مقالات به چاپ خواهد رسید.

  وضعیت مقاله علمی پژوهشی پس از داوری

  افرادی که تجربه سابمیت مقاله دارند مطلع هستند که بعد از داوری مقاله توسط سردبیر مجلات ایمیلی از طرف مجله دریافت می کنید که مقاله بسته به شرایط مجله و مقاله در چندین حالت قرار میگیرد:

  ۱٫ اگر پاسخی با عنوان”پذیرش” دریافت کردید، مقاله شما در مرحله اول پذیرش شده است در غیر این صورت باید به ادامه پاسخ ها دقت کنید که احتمال دارد یکی از موارد زیر باشد:

  ۲٫ با تصویب پذیرفتن: فقط تنظیمات جزئی، بر اساس بازخورد ارائه شده توسط بازرسان مورد نیاز است.

  ۳٫ مرور و ارسال مجدد: تغییرات قابل توجهی (مانند شرح داده شده) لازم است قبل از انتشار در نظر گرفته شود.

  ۴٫ رد و ارسال مجدد: مقاله در حال حاضر برای بررسی قابل قبول نیست، اما تغییرات قابل توجه و تمرکز مجدد ممکن است این نتیجه را تغییر دهد.

  ۵٫ رد – مقاله مناسب این نشریه نمی باشد (به یاد داشته باشید این بدان معنا نیست که ممکن است برای مجله دیگری هم همین نتیجه را داشته باشد، پس با اصلاحاتی برای پذیرش مجله دیگری اقدام کنید).

  اکسپت مقاله علمی پژوهشی در کمترین زمان

  اکسپت مقاله علمی پژوهشی

  پذیرش و چاپ مقاله علمی پژوهشی

  پس از آن که مقاله تان اکسپت را دریافت کرد، به خودتان تبریک بگویید. .پس از اکسپت مقاله و قبل از چاپ، ویرایش نهایی انجام دهید تا گستردگی آن در مجلات ISI مختلف متفاوت هست. ویرایش شامل غلط املایی، اصلاح علائم نقطه گذاری، روان سازی جملات، رفع ابهامات گـرامری، و بررسی بخش هایی است که احتمال خطا در آنها زیاد است (چکیده، قسمتهای آماری، شکل ها، جدول ها و مراجع). در برخی مجلات برطرف نمودن ایرادات از طرف دفتر سردبیر به ویراستار فنی ارجاع می شود. پس از این مرحله، نسخه آماده برای چاپ مقاله در اختیارتان قرار می گیرد تا برای آخرین بار بررسی و آن را تأیید کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  0/5 (0 نظر)

  4 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

  برای چاپ مقاله ی ادبی در کمترین زمان ل،فا راهنمایی بفرمایید

  فریده بیرانوند
  سپتامبر 23, 2023 10:53 ق.ظ

  از اینترنت اطلاعات شمارا دریافت کرده ام لطفا چاپ فوری مقاله می خواهم

  فریده بیرانوند
  سپتامبر 23, 2023 10:52 ق.ظ

  متقاضی چاپ مقاله دکتری در کمترین زمان لطفا قیمت هم بفرمائید و زمان چاپ

  فریده بیرانوند
  سپتامبر 23, 2023 10:51 ق.ظ

  چاپ مقاله دکتری فوری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *