چاپ رایگان مقاله در کدام مجلات امکان پذیر است؟

چاپ رایگان مقاله در کدام مجلات امکان پذیر است؟
 • چاپ رایگان مقاله در کدام مجلات امکان پذیر است؟ شاید برای شما دانشجویان عزیز جالب باشد که بدانید چاپ مقاله در بسیاری از مجلات به صورت رایگان انجام میپذیرد اما در برخی دیگر نیاز به پرداخت هزینه دارد و در حین سابمیت مقاله باید هزینه ای تحت عنوان هزینه چاپ مقاله (Publication Fee) پرداخت کنید. هزینه چاپ مقاله در مجلات معتبر هم میتواند به صورت دلاری یورو و پوند باشد. هزینه چاپ مقاله در مجلات با یکدیگر متفاوت میباشد و این هزینه توسط مجله مورد نظر تعیین میگردد و در برخی مجلات بسیار زیاد و در برخی دیگر بسیار پایین میباشد. حال در این مقاله می خواهیم درباره دسته اول یعنی چاپ رایگان مقاله در مجلات صحبت کنیم و به شما بگوییم که چاپ رایگان مقاله در کدام مجلات امکان پذیر است؟ پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

   چاپ رایگان مقاله در کدام مجلات امکان پذیر است؟

  برخی از نشریات هم به طور رایگان مقالات مختلف را پذیرش و منتشر می‌کنند. این مجلات لزوما از کیفیت کاری پایینی برخوردار نیستند و نباید رایگان‌بودن چاپ اثر را به حساب معتبرنبودن آنها گذاشت.

  بسیاری از این مجلات در زمره مجلات JCR قرار می‌گیرند که بسیار معتبرند و به‌سادگی مقالات را برای انتشار پذیرش نمی‌کنند. اگر مقاله‌ای بدون نیاز به ویرایش و بدون پرداخت هزینه از سوی نشریات معتبر پذیرش شود، یعنی کیفیت بسیار خوبی داشته و البته نگارنده آن شانس خوبی هم داشته است. به این خاطر که توانسته مقاله خود را در نشریه‌ای معتبر و رایگان به چاپ برساند.

  چاپ تمامی مقالات در مجلات بدون پرداخت هزینه امکان پذیر نیست، اما بطور استثنا مجلات جی سی آر ( JCR )که جز مجلات معتبر علمی می باشند و دارای زمان داوری بلند مدت و با دقت بیشتری بررسی می شوند. برای پذیرش مقاله و چاپ این گونه مجلات هزینه ای وجود ندارده همچنین این مجلات جی سی آر را که دارای ضریب تاثیر گذاری IF هستند مجلات رایگان نیز می نامند.

  چاپ رایگان مقاله در کدام مجلات امکان پذیر است؟

  چاپ رایگان مقاله در کدام مجلات امکان پذیر است؟

  مجلات معتبر برای چاپ مقالات

  • مجلات (ISI)
  • مجلات (SCOPUS)
  • مجلات (ISC)
  • مجلات (PUBMED)
  • مجلات علمی پژوهشی داخلی
  • مجلات علمی پژوهشی خارجی
  • مجلات علمی –ترویجی
  • مجلات علمی تخصصی

  مجلات رایگان برای چاپ مقاله علمی پژوهشی

  مجلات معتبر دنیا مانند ISI بر دو نوع هستند مجلات ایمپکتدار JCR و مجلات بدون ایمپکت ISI LISTED چاپ مقاله در مجلات ایمپکتدار که معبرترین مجلات هستند به صورت رایگان انجام می شود و امتیاز پژوهش بیشتری را به خود اختصاص می دهند و به این منظور چاپ مقاله در این مجلات بسیار دشوار و سخت می باشد و مقاله شما باید از نظر بار محتوایی یک مقاله پربار باشد. دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری جهت دریافت مدرک تحصیلی و اعضاء هیات علمی جهت ارتقاء رزومه ی علمی خود،نیازمند چاپ حدااقل یک مقاله درمجلات ISI معتبر هستند.

  نشریات (JCR) به دلیل تخصصی بودن، داوری سختی دارند و هر مقاله ای را با هر موضوعی پذیرش نمی کنند و مقالاتی که در حیطه ی تخصصی مجله هستند مورد بررسی و داوری قرار می دهند. و چاپ مقاله در این مجلات رایگان می باشد.

  مجلات JCR

  موسسه ی ISI) Institute for Scientific Information) هر سال تعدادی مجله جدید را مورد بررسی قرار می دهد و آنهایی که مطابق با استاندارهای ISI هستند وارد لیست خود (Master Journal List) می کند. از بین مجلات مستر لیست،فقط تعداد محدودی می تواند ایمپکت فاکتور دریافت کرده و وارد لیستJCR شود.(JCR) ،معیاری برای اندازه گیری سالانه ی ایمپکت فاکتور (IF) مجلات است که هر سال به صورت لیستی از مجلات ایمپکت دار در فایل اکسل صادر می شود.

  ضریب تاثیر یک ژورنال (Impact Factor) با تقسیم تعداد استنادات به مقالات چاپ شده آن مجله در دوسال قبل از آن بر تعداد کل مقالات چاپ شده در همان دوره ی زمانی دوساله به دست می آید.

  دانشجویانی که دارای مقالات علمی پژوهشی هستند، شانس بالاتری برای دریافت پذیرش در مقاطع بالای تحصیلی به ویژه در مقطع دکتری دارند همچنین موفقیت در انتشار و چاپ مقالات علمی یکی از فاکتور های تعیین کننده در ارزیابی فعالیت های تحقیقاتی و طرح های پژوهشی محسوب می گردد. چاپ مقاله ISI میتواند اعتبار شخص نویسنده را بالا ببرد، بنابراین بسیاری از افراد برای ارتقای رزومه شخصی و کاری خود اقدام به چاپ مقاله ISI کنند که معمولا توسط دانشجویان و اساتید دانشگاهی به منظور ارتقای رزومه ی علمی صورت میگیرد.

  چاپ مقاله ISI در مصاحبه ی دکتری بسیار حائز اهمیت است هر مقاله دارای امتیاز میباشد که افراد میتوانند با افزایش تعداد مقالات خود شانس خود را برای قبولی در مصاحبه ی دکتری افزایش دهند. هدف ما در راستای خدمات رسانی بهتر به دانشجویان می باشد. اکسپت و انتشار مقاله در ژورنال های معتبر به عنوان جزء اجتناب ناپذیر پروسه تحصیل در مقاطع دانشگاهی به شمار می آید. چاپ مقالات علمی نشان‌ دهنده‌ی علاقه‌ی دانشجو به انجام کار تحقیقاتی و میزان جدیت وی در انجام آن می‌باشد.

  چاپ رایگان مقاله در کدام مجلات امکان پذیر است؟

  چاپ رایگان مقاله در کدام مجلات امکان پذیر است؟

  مراحل چاپ مقاله رایگان در مجلات معتبر

  • ارسال درخواست خود به ادرس ایمیل مجله
  • ارسال عنوان مقاله ورشته تحصیلی خود به موسسه جهت معرفی مجلات در اسکوپ مقاله تان
  • بررسی مقاله و پیشنهاد مجلات معتبر مرتبط با مقاله
  • انتخاب یکی از مجلات پیشنهادی توسط سفارش دهنده
  • فرمت بندی در ساختار و چارچوب مجله درخواستی
  • ارسال مقاله به مجله
  • داوری مقاله
  • دریافت نامه پذیرش
  • چاپ مقاله

  هزینه چاپ مقاله در مجلات معتبر

  مجلات چه هزینه هایی را از نویسندگان اخذ میکنند؟

  هزینه هایی که از طریق مجلات معتبر اخذ میگردد هزینه هایی هستند که از طرف مسئولین مجلات برای تامین هزینه ها مشخص میشود و تمام افرادی که میخواهند مقاله چاپ کنند باید هزینه آنرا واریز نمایند اما این هزینه ها برای تامین چه هزینه هایی میباشند؟

  • هزینه رسیدگی به مقالات: یا Processing Fee یا Submission Fee تحت عنوان هزینه انتشار نامیده می شود.در واقع هزینه ای هست که برخی مجلات (از جمله مجلات علمی پژوهشی داخلی) از نویسندگان دریافت می کند تا مقاله بر اساس دستورالعمل مجله قالب بندی شده و در نهایت به فرم قابل چاپ در مجله درآید.دریافت این هزینه به معنای پذیرش مقاله در آن مجله نمی باشد.
  • هزینه دسترسی رایگان یا Open Access: با پرداخت این هزینه مقاله شما بصورت رایگان در دسترس عموم قرار خواهد گرفت و مجله بابت دسترسی به این مقاله،از خوانندگان مقاله وجهی دریافت نخواهد کرد.این گزینه ضمن اجازه دسترسی ساده تر به مقاله شما،شانس ارجاعات (Citation) را افزایش می دهد.
  • هزینه داوری سریع: گاهی زمان رسیدگی به مقالات بصورت عادی بین ۳ تا ۶ ماه بطول می انجامد،در چنین مواردی مجلات با دریافت هزینه ای بابت داوری سریع در زمان کمتری به مقالات رسیدگی خواهند کرد.لطفا دقت فرمایید داوری سریع به معنی پذیرش مقاله شما در مجله نمی باشد!
  • هزینه انتشار: گاهی مجلات پس از تایید مقالات هزینه ای بابت چاپ مقاله نیز بصورت جداگانه دریافت می کنند.
  چاپ رایگان مقاله در کدام مجلات امکان پذیر است؟

  چاپ رایگان مقاله در کدام مجلات امکان پذیر است؟

  روش پرداخت هزینه چاپ مقاله در مجلات معتبر

  پرداخت هزینه پذیرش مقاله از طریق یکی از روش های پرداخت با پی پال (PayPal) و یا ویزا کارت یا مستر کارت (Visa Card/Master Card) امکان پذیر است.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۳ رای
  0/5 (0 نظر)