چاپ مقاله isi با ایمپکت بالا

چاپ مقاله isi با ایمپکت بالا
 • چاپ مقاله isi با ایمپکت بالا به چه معناست؟ مجلات ISI دو نوع هستند: ۱٫ ایمپکت‌دار (Impact Factor) و ۲٫ بدون ایمپکت (ISI Listed) . شاخص Impact Factor یا ضریب تاثیرگذاری مقدار تاثیری است که یک مقاله بر مقاله‌های دیگر می‌گذارد؛ مثلا تعداد ارجاع به آن مقاله در یک بازه زمانی مشخص. بدین ترتیب با مقایسه ضریب تاثیر (IF) مجلات در یک حوزه واحد، می‌شود از ارزش و اعتبار آن‌ها در آن زمینه آگاه شد.

  ژورنال‌های ایمپکت‌دار رتبه علمی بالاتری دارند و چاپ مقاله در آن‌ها بسیار سخت است، اما مجلات بدون ایمپکت داوری راحت‌تری دارند و در رده‌بندی علمی در رتبه پایین‌تری نسبت به مجلات ایمپکت‌دار قرار دارند. چاپ مقاله ایمپکت دار چه امتیازی برای شما دارد؟ ضریب تاثیر یا ایمپکت فکتور چیست؟ مجلات ایمپکت دار چه مجلاتی هستند؟ روش های گرفتن پذیرش مقاله با ایمپکت بالا چیست؟ در ادامه به اینکه چاپ مقاله isi با ایمپکت بالا به چه معناست؟ بالاترین ایمپکت فاکتور چند است؟ خواهیم پرداخت با ما همراه باشید :

  انواع مجلات ISI بر اساس ضریب تاثیر

  مجلات ISI دو نوع هستند: ۱٫ ایمپکت‌دار (Impact Factor) و ۲٫ بدون ایمپکت (ISI Listed)

  شاخص Impact Factor یا ضریب تاثیرگذاری مقدار تاثیری است که یک مقاله بر مقاله‌های دیگر می‌گذارد؛ مثلا تعداد ارجاع به آن مقاله در یک بازه زمانی مشخص. بدین ترتیب با مقایسه ضریب تاثیر (IF) مجلات در یک حوزه واحد، می‌شود از ارزش و اعتبار آن‌ها در آن زمینه آگاه شد.

  ژورنال‌های ایمپکت‌دار رتبه علمی بالاتری دارند و چاپ مقاله در آن‌ها بسیار سخت است، اما مجلات بدون ایمپکت داوری راحت‌تری دارند و در رده‌بندی علمی در رتبه پایین‌تری نسبت به مجلات ایمپکت‌دار قرار دارند.

  هزینه چاپ مقاله ISI با ایمپکت بالا

  هزینه چاپ مقاله در ژورنالهای تخصصی مختلف متفاوت می‌باشد و کیفیت تعیین کننده هزینه چاپ مقاله در یک ژورنال می‌باشد. بالا بودن کیفیت ژورنال تعیین کننده هزینه آن نیز می‌باشد و ژورنالهای خارجی که کیفیت بیشتری داشته باشد هزینه بیشتری را برای چاپ مقالات دریافت می‌کنند. البته ژورنالها برای پذیرش و دریافت هزینه سیاست‌های مختلفی دارند و برخی ژورنالها هزینه چاپ را هنگام چاپ مقاله از نویسنده دریافت می‌کنند که اغلب ژورنالهای بدون ایمپکت فکتور به این صورت می‌باشند و زمان سابمیت مقاله ابتدا هزینه را باید پرداخت نمایید. هزینه پذیرش و چاپ مقاله ISI بسته به نوع مجلات متفاوت است و از این بابت مجلات به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  هزینه چاپ مقاله ISI در مجلات open access

  مقالات مجلات open access در وبسایت مجله در دسترس کاربران است و پژوهشگران می‌توانند به‌طور رایگان همه مقالات آن را دانلود کنند. تمام هزینه چاپ مقاله علمی پژوهشی در این نوع مجلات از نویسندگان مقالات آن گرفته می‌شود و مولفان تنها حامی مالی برای تامین هزینه‌های نشر این مجلات‌اند. به‌طور خلاصه، این مجلات برای نویسندگان پولی و برای خوانندگان رایگان است.

  چاپ مقاله isi با ایمپکت بالا

  چاپ مقاله isi با ایمپکت بالا

  چاپ مقاله ISI رایگان در مجلات close access

  مجلات close access از نویسندگان هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند و به‌طور رایگان مقالات را چاپ می‌کنند، اما خوانندگان برای دانلود مقالات باید حق آبونمان آن مجله را پرداخت کنند؛ بدین ترتیب این مجلات از فروش مقالات خود درآمدزایی می‌کنند. این مجلات با نویسندگان قرارداد کپی‌رایت امضا می‌کنند و حق اشتراک‌گذاری مقاله را بر عهده می‌گیرند. به‌طور خلاصه، این مجلات برای نویسندگان رایگان و برای خوانندگان پولی است.

  البته نوع دیگری از مجلات هم هستند که زیرمجموعه مجلات open access قرار می‌گیرند؛ این مجلات علاوه بر این‌که برای خوانندگان رایگان است و آن‌ها می‌توانند بدون پرداخت پول به آرشیو مقالات دسترسی داشته باشند، برای نویسندگان هم پولی نیست و آن‌ها بابت چاپ مقالات‌شان در آن مجله هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

  البته بدیهی است که چاپ هر مجله مستلزم صرف هزینه‌هایی قابل توجه است، بنابراین مجلات open access معمولا برای تامین بودجه لازم از نهادهای خصوصی یا دولتی و دانشگاهی کمک می‌گیرند و هدف خود را نشر علم و دانش و تکنولوژی قرار داده‌اند.

  گفتنی است برخی از مجلات هم هستند که از نوع مجلات close access محسوب می‌شوند، اما علاوه بر این‌که خوانندگان برای استفاده از مقالات آن باید هزینه بپردازند، از نویسندگان مقالات هم برای چاپ مقاله علمی پژوهشی‌شان پول دریافت می‌کنند.

  عدد ایمپکت فاکتور در چاپ مقاله isi چند است؟

  ضریب تاثیر مجلات علمی یک شاخص مقایسه‌ای است. نمی‌توان بدون درنظر گرفتن رتبه مجلات، عدد معینی را به‌ عنوان یک عدد قابل اتکا معرفی کرد. اما می‌توان ایمپکت فاکتور مجلات برتر در هر سال را به عنوان یک معیار قابل قیاس درنظر گرفت. به طور مثال در سال ۲۰۱۷ موسسه کلاریوِیت آنالیتیکس در گزارش سالانه JCR جدولی از اعداد را نیز منتشر کرد که در آن نشان می داد از بین حدود ۱۳۰۰۰ مجله ای که در دو سال مورد بررسی قرار گرفته اند کمتر از ۲ درصد از آن‌ها توانسته‌اند رنج ایمپکت فاکتور ۱۰ یا بالاتر را کسب کنند، همچنین کمتر از ۵ درصد از کل مجلات، ایمپکت فاکتور ۶ و یا بالاتر بدست آورده‌اند. به این ترتیب می‌توان ادعا کرد ضریب تاثیر بالاتر از ۲٫۵ عدد مناسبی باشد

  ۶ مرحله چاپ مقاله isi با ایمپکت بالا

  1. ترجمه تخصصی مقالات

  2. ویرایش تخصصی مقالات

  3. پارافریز و رفع سرقت علمی از مقالات

  4. انتخاب ژورنالهای معتبر

  5. ویرایش و فرمت‌بندی مقالات تخصصی

  6. سابمیت مقاله و نتیجه داوری

  ایمپکت فاکتور مقاله isi چند خوبه ؟

  ضریب تاثیر و یا ایمپکت فکتور بسیار مهم است. اما باید توجه داشته باشید که ضریب تاثیر در هر حوزه علمی دارای مفهومی خاص خود است. به عنوان مثال نمی توان ضریب تاثیر بخش پزشکی را با مهندسی مقایسه کرد زیرا بالاترین ضریب تاثیر در غده شناسی حدودا ۱۵۰ است در حالی که بالاترین ضریب تاثیر در مهندسی عمران حدود ۵ است.  زمانی که مفاهیم مانند ایمپکت فکتور را بشناسید دیگر چنین سوالی نخواهید پرسید. زیرا این سوال از پایه اشتباه است.

  چاپ مقاله isi با ایمپکت بالا

  چاپ مقاله isi با ایمپکت بالا

  چاپ مقاله ISI در ژورنالهای دارای ایمپکت فاکتور (JCR)

  چاپ مقالات ISI که دارای ایمپکت فکتورهای مختلفی هستند، یکی از دشوارترین امور تحقیقاتی است که هر دانش‌پژوهی به دنبال آن است و چاپ مقاله علمی معتبر در ژورنال‌هایی حتی با ایمپکت‌ فکتور پایین، یک موفقیت علمی و تحقیقاتی محسوب خواهد شد. ایمپکت فکتور، یک عدد بر مبنای فرمول ریاضی است و برای هر ژورنالی به سادگی قابل تعریف و محاسبه است و محاسبه آن مستقل از آی اس آی بودن می باشد

  بالاترین ایمپکت فاکتور مقاله isi

  سه ژورنال برتر از لیست مجلات دارای بالاترین ایمپکت فاکتور هستند،  ژورنال New England Journal of Medicine توسط Massachusetts Medical Society، در کشور ایالات متحده و از سال ۱۸۱۲ به صورت هفتگی در حال چاپ می‌باشد. در چند سال اخیر این مجله در اغلب اوقات در لیست برترین مجلات با ایمپکت فاکتور بالا قرار داشته است.  ایمپکت فاکتور این مجله در طول دوره ده ساله همواره بالاتر از ۴۵ بوده است و در سال ۲۰۱۶ نیز به رقم بسیار بالای۷۲/۴ رسیده است

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۳ رای
  4/5 (1 نظر)

  3 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

  Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.

  Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.

  hadafresearch
  می 16, 2021 8:57 ق.ظ

  سلام وقت بخیر با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید سریع تر به نتیجه می رسید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *