۱۰ تکنیک برای نوشتن یک مقاله isi تاثیر گذار

10 تکنیک برای نوشتن یک مقاله isi تاثیر گذار
 • ۱۰ تکنیک برای نوشتن یک مقاله isi تاثیر گذار : هنگامی که تصمیم می گیرید برای مجلات معتبر مقاله بنویسید ، با یک کار بسیار رقابتی و چالش برانگیز روبرو می شوید زیرا باید تمام قوانین و اصول را برای نگارش مقاله ای کامل که در برابر رد شدن مصون باشد ، در نظر بگیرید. همه مقالات علمی و پژوهشی و isi روشی را برای دانشمندان ارائه می دهند تا در مورد نتایج تحقیقات خود با سایر دانشمندان ارتباط برقرار کنند. آنها دارای قالب کلی یکسان و قسمتهای متمایز هستند که نوع خاصی از اطلاعات را نشان می دهند. تعداد و سرفصل های بخش ها ممکن است در مجلات متفاوت باشد ، اما در بیشتر موارد ، شما باید یک ساختار اساسی را حفظ کنید.  برای چاپ مقاله علمی پژوهشی و همینطور چاپ مقاله isi چند نکته زیر را در نظر داشته باشید. مقاله ۱۰ تکنیک برای نوشتن یک مقاله isi تاثیر گذار  به شما در نوشتن مقاله isi بسیار کمک خواهد کرد با ماهمراه باشید:

  ۱ – استراتژی داشته باشید ، برنامه ریزی کنید :

  چرا می خواهید یک مقاله آی اس آی  بنویسید ؟  هدف شما چیست ؟ آیا برای مرور تحقیقات می نویسید یا برای ایجاد تغییر؟ آیا برای تأثیر گذاشتن می نویسید یا برای کسب در آمد و سود ؟ آیا می خواهید نمایه ای در زمینه خاصی ایجاد کنید؟ آیا همه اینها تعیین می کند که برای کدام مجلات می نویسید ؟ آیا عوامل تأثیرگذار همه این موارد را در نظر گرفته اید؟

  آیا در مورد سایر محققانی که اخیراً در زمینه شما مقاله منتشر کرده اند تحقیق کرده اید ؟ خود را در کدام گروه یا جنبش می بینید؟ درباره مجله مورد نظر خود تصمیم بگیرید و سعی کنید نحوه نوشتن مناسب برای آن مجله را بیاموزید . برخی افراد ابتدا مقاله را می نویسند و سپس به دنبال مجله ای برای این مقاله می گردند ، اما اگر همه چیز را در مقاله خود – محتوا ، تمرکز ، ساختار ، سبک – برای یک مجله خاص تنظیم کنید ، می توانید زمان زیادی را صرفه جویی کنید .

  داشتن یک استراتژی نگارش به این معنی است که از عوامل خارجی و عوامل داخلی اطمینان حاصل کنید ، این بدان معناست که سعی کنید بفهمید چرا نوشتن برای مجلات دانشگاهی برای شما مهم است . در دراز مدت ، این به شما کمک می کند تا انگیزه لازم برای نوشتن و انتشار را حفظ کنید . شما باید انگیزه خود را روشن کنید ، زیرا فاصله بین ارسال و انتشار می تواند تا دو سال (هر چند در برخی زمینه ها کمتر) باشد .

   ۲ – مقاله های مجلات مربوط به رشته خود را تجزیه و تحلیل کنید :

  چند مجله در زمینه خود تهیه کنید که در حال حاضر یا به زودی هدف شما هستند. تمام خلاصه های چند مقاله اخیر را اسکن و تجزیه و تحلیل کنید. به اولین و آخرین جملات دقت کنید. جمله اول معمولاً دلیل تحقیق را ارائه می دهد ، و جمله آخر سهم کمک به دانش را نشان می دهد. چه چیزی در حال حاضر اطلاعات موجود در این مقاله  را به عنوان اطلاعات جدید معرفی می کند؟ چگونه می توانید از کارهایی که انجام می دهید یک فرم مشارکت مشابه ایجاد کنید؟ با کدام جمله خلاصه مقاله ای را که در آن مجله منتشر می کنید شروع می کنید و با کدام جمله آن را به پایان می برید؟

  قسمت های دیگر مقاله را اسکن کنید. ساختار آنها چگونه است؟ اجزای استدلال چیست؟ جمله های موضوعی ، اولین جمله هر پاراگراف را برجسته و رنگ آمیزی کنید تا مراحل بحث را نشان دهید. آیا می توانید طبقه بندی جدید (طبقه بندی بر اساس نوع) ارائه دهید ؟ آیا می توانید انواع مختلف نوشتار ، ساختارهای مختلف را تشخیص دهید و تصمیم بگیرید کدام برای مقاله شما مناسب تر است؟ دو نوع شیوه ی نوشتن  را انتخاب کنید : یکی این که می توانید از آن به عنوان الگوی خود استفاده کنید ، و دیگری این که می توانید از آن به عنوان خود استفاده کنید ، بنابراین نوشتن مقاله ای که در آن مکالمه تحقیقاتی در حال انجام اضافه شود برای شما آسان تر خواهد بود.

  ۳ – پیش نویس کنید و فقط بنویسید

  شما چه نوع نویسنده ای هستید؟ آیا همیشه قبل از نوشتن یک طرح کلی را می نویسید یا بلافاصله شروع به نوشتن می کنید یا کمی از هر دو را انجام می دهید؟ هر دو پیش نویس و تایپ مستقیم مفید هستند ، بنابراین ایده خوبی است که از هر دو استفاده کنید. اما طرح کلی خود را بسیار دقیق بیان کنید. بخشهای کلیدی را مشخص کنید و آنها را مطابق با مجله هدف خود سازماندهی کنید .

  معمولاً چه نوع عناوینی برای مجله ای که به عنوان هدف تعیین کرده اید استفاده می شود؟ طول فصل ها معمولا چقدر است؟ محدودیت کلمه را برای فصل ها ، زیر بخش ها و در صورت لزوم ، بخش های فرعی دیگر تعیین کنید. این نوع کارهایی که انجام می دهید شامل تصمیم گیری در مورد محتوایی است که می خواهید شامل شود. به همین دلیل ، ممکن است زمان بر باشد و در این مرحله می تواند با دریافت بازخورد به شما در انجام یک مطالعه جامع کمک کند .

  وقتی برای نوشتن می نشینید دقیقاً چه می کنید؟ آیا از نوشتن برای توسعه ایده های خود استفاده می کنید یا برای نوشتن آثار خود می نویسید؟ آیا از پیش نویس خود به عنوان ابزاری برای نوشتن بخش هایی از مقاله خود استفاده می کنید؟ با فکر کردن در مورد افعال ، کار نویسندگی خود را مشخص کنید. افعال ؛ آنها هدف را به دلایلی مانند جمع بندی ، ارزیابی ، انتقاد ، تعریف ، معرفی و نتیجه گیری تعریف می کنند .

  10 تکنیک برای نوشتن یک مقاله isi تاثیر گذار

  10 تکنیک برای نوشتن یک مقاله isi تاثیر گذار

  ۴ – بازخورد را از ابتدا تا انتها دریافت کنید :

  حتی زمانی که تازه شروع به کار کرده اید ، در مورد یک مقاله با چهار یا پنج نفر بحث کنید و درباره پیش نویس خلاصه خود بازخورد بگیرید. فقط چند دقیقه طول می کشد تا آنها بخوانند و بازخورد بدهند. قبل از ارسال مقاله خود به مجله تجدید نظرهای متعددی انجام دهید .

  ۵ – اهداف نوشتاری و اهداف فرعی را تعیین کنید :

  مشخص کردن اهداف نوشتاری به معنای تعریف محتوا ، فعل و طول کلمه برای فصل است. به عنوان مثال ، “من قصد دارم این مقاله را تا پایان سال بنویسم ، اما هدف نوشتاری بعدی من خلاصه و نقد دوازده مقاله برای بخش مرور ادبیات در روزهای سه شنبه بین ۹٫۰۰ تا ۱۰٫۳۰ است” به معنای هدف نگارش نیست. برخی این را برای نوشتن آکادمیک بسیار مکانیکی می دانند ، اما ایجاد چنین هدف مطالعه راهی است که شما را مجبور می کند در مورد محتوا ، ترتیب و نسبت مقاله خود تصمیم بگیرید .

  ۶ – با دیگران بنویسید :

  در حالی که اکثر مردم نوشتن را یک فعالیت انفرادی می دانند ، نوشتن مشترک با سایر نویسندگان می تواند به شما در کسب اعتماد به نفس ، تسلط و تمرکز کمک کند. نوشتن مشترک همچنین به شما کمک می کند تا یک رشته نوشتاری منظم ایجاد کنید. نوشتن مقالات دانشگاهی به صورت گروهی یا منزوی راه هایی برای کار بر روی نوشتن خود است ، اما اگر از ایمیل ، اینترنت و سایر وسایل دیگر دوری کنید ، به غلظت مورد نیاز برای نوشتن آکادمیک منظم و سطح بالا دست خواهید یافت .

  در حالت ایده آل ، اگر فقط روی نوشتن در فواصل منظم تمرکز کنید ، می توانید کارهای بیشتری انجام دهید. اگرچه ممکن است این یک موضوع مشترک باشد که همه آن را پذیرفته اند ، اما یک عمل معمول نیست. اکثر مردم چندین کار را همزمان انجام می دهند ، اما وقتی نوبت به مقاله منظم برای مجله می رسد ، همیشه کار نمی کند. این به معنای واقعی کلمه به این معنی است که نوشتن را در ۹۰ دقیقه بالاتر از همه کارهای دیگر قرار دهید ، که به اندازه کافی طولانی است تا بتوانید در مورد مقاله خود کاری انجام دهید .

  ۷ – برای تایپ کردن خودتان را آماده کنید :

  اولین گرم کردن که هنگام تصمیم گیری در مورد آنچه می خواهید بنویسید کار می کند ، پنج دقیقه ای است “چه چیزی برای انتشار نوشته اید و می خواهید در بلند مدت ، میان مدت و کوتاه مدت چه کار کنید؟” به سوالات مشابه مانند این در جملات پاسخ دهید .

  با شروع نوشتن مقاله ، این سوالات مربوط به گرم کردن را تغییر دهید. سوالات متفاوتی مانند “چه چیزی برای این پروژه نوشتید و می خواهید در بلند مدت ، میان مدت و کوتاه مدت چه کار کنید؟” بهتر است هر جلسه را با استفاده از دستورالعمل نوشتن برای استفاده های بعدی به پایان برسانید. به عنوان مثال ، “من یک پیش نویس ۵۰۰ کلمه ای برای بخش نتایج بین ساعت ۹:۰۰ تا ۱۰:۰۰ روز دوشنبه آماده خواهم کرد .

  همانطور که گفته شد ، اگر عددی وجود نداشته باشد ، هدفی نیز وجود ندارد. اهدافی که به خوبی کار می کنند باید واضح باشند و شما باید بر میزان دستیابی به آنها نظارت کنید. به این ترتیب می توانید اهداف واقعی را تعیین کنید .

  ۸ – بازخورد منتقدان را تجزیه و تحلیل کنید :

  آنها دقیقاً می خواهند بدانند که شما می خواهید چه کار کنید؟ سعی کنید دریابید که آیا آنها از شما می خواهند چیزی را اضافه یا حذف کنید. چقدر؟ از چه جایی؟ لیستی از اقدامات اصلاحی تهیه کنید. هنگام ارسال مجدد مقاله خود ، نحوه پاسخگویی به بازخوردهای داوران را نشان دهید و آن را در گزارش خود وارد کنید. حتی اگر مقاله شما رد شود ، باز هم تحلیل بازخورد ، درک دلایل و مرور آن در جاهای دیگر مفید خواهد بود.

  بسیاری از بازخوردها به شما در بهبود مقاله و شاید نحوه نگارش مقاله ی خود برای مجله خاصی  کمک می کند ، اما گاهی اوقات بیش از حد شخصی و کینه توزانه به نظر می رسد. برخی حتی ممکن است اصلاً غیرحرفه ای به نظر برسند. در مورد بازخورد منتقدان بحث کنید و نظر دیگران را ببینید. ممکن است متوجه شوید که دیگران و حتی محققان برجسته هنوز نظرات مخالف و منفی دریافت می کنند. هیچ رد شدن دلیلی بر ناتوان بودن نیست. آن را برطرف کرده و در اسرع وقت ارسال کنید .

  ۹ – پایدار ، بی پروا و مقاوم باشید :

  اینها ویژگی هایی است که می توانید در طول زمان به دست آورید یا ممکن است قبلاً داشته باشید. ممکن است توسعه این ویژگی ها با مشورت سایر افرادی که برای مجلات می نویسند آسان تر شود .

  ۱۰ – مراقب خودت باش :

  نوشتن مقاله isi یک فعالیت بسیار رقابتی است. می تواند کاملاً استرس زا باشد. حتی وقت گذاشتن برای نوشتن می تواند استرس زا باشد. و نشستن طولانی مدت می تواند منجر به مشکلات سلامتی شود. بنابراین سعی کنید همزمان بیش از یک ساعت ننشینید. در نهایت ، وقتی مقاله شما پذیرفته شد ، جشن خوبی داشته باشید. به خود یادآوری کنید که نوشتن برای مجلات دانشگاهی چیزی است که شما می خواهید و نوشتن شما به نوعی تغییر ایجاد می کند .

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  5/5 (1 نظر)