اصول نوشتن یک مقاله علمی پژوهشی

اصول نوشتن یک مقاله علمی پژوهشی
 • اصول نوشتن یک مقاله علمی پژوهشی : تحقیقات مربوط به اصول علمی و کشفیات شما نیست ، بلکه در مورد به اشتراک گذاشتن این اکتشافات با محققان دیگر است. برای این کار محققان باید کارهای خود را در ژورنال ها منتشر کنند. نوشتن قوی کلید در دسترس و قدرتمندتر کردن تحقیقات شما است ، بنابراین این ارائه مطالب مربوط به خواسته های نوشتن تحقیقات است ، نه چالش های تحقیق. روش ها و اطلاعات موجود در این مقاله تقریباً در هر مقاله پژوهشی قابل استفاده است ، اما مسلماً ساختار و محتوای دقیق با توجه به مکانی که تحقیقات خود را ارائه می دهید ، تعیین می شود . تمام این نکات شما را در چاپ مقاله علمی پژوهشی و همینطور چاپ مقاله isi قوی کمک خواهد کرد

  مروری بر نوشتن مقاله علمی پژوهشی

  ” در یک مقاله علمی پژوهشی چه کاری باید انجام دهید؟”

  دانش خود را در مورد یک زمینه خاص از تحصیل با سایر محققان در میان بگذارید.

  نشان دهید که چگونه کار شما با علم روز متناسب است .

  خوانندگان را از فعالیتهای مهم علمی آگاه کنید .

  زمینه و روش مطالعه خود را به روشنی و مختصر شرح دهید ، از جمله ادبیات مربوطه (مقدمه) ، روشهای مورد استفاده برای تحقیق و تجزیه و تحلیل (روشها) ، یافته های مطالعه شما (نتیجه گیری) و پیامدهای این نتایج و سایر تحقیقات لازم (بحث و نتیجه گیری ).

  مهمترین عواملی که باید هنگام نوشتن مقاله علمی پژوهشی در نظر گرفته شوند کدامند؟

  تحقیقاتی که شما انجام می دهید مطمئناً باید جدید ، به موقع ، دقیق و جالب باشد. اما شما همچنین باید تحقیقات علمی خود را رونویسی کنید – یک مقاله خوب نوشته شده احتمال پذیرش شما در مجلات را بسیار افزایش می دهد. در اینجا مروری بر عواملی است که به ایجاد نوشتن با کیفیت در یک مقاله علمی پژوهشی کمک می کند :

  ۱٫هماهنگی

  تمام بخشهای مقاله شما باید به ترتیب معنی در کنار هم قرار بگیرند.

   تمام اطلاعات لازم برای درک سایر بخشها را در بخشهای مورد نیاز بگنجانید.

  اطلاعات را تکرار نکنید مگر اینکه لازم باشد .

  اطمینان حاصل کنید که جملات شما از نظر دستوری و منطقی سازگار هستند .

  ۲٫ سازماندهی

  اکثر مقالات علمی از ساختار آی ام آر ای دی باشد .

  اطمینان حاصل کنید که قسمت های مناسب را در قسمت سمت راست قرار داده اید (به عنوان مثال ، یک بررسی ادبیات را در بخش روش ها قرار دهید ) .

  ۳٫ ارتباط

   وقتی تحقیق می کنید ، متوجه خواهید شد که اطلاعات و داده های زیادی وجود دارد که می توانید در مقاله خود نگه دارید. با این حال ، شما باید دستورالعمل ها را دنبال کنید و مقاله خود را متمرکز نگه دارید. بنابراین ، باید اطمینان حاصل کنید که برای هر بخش تعداد مناسبی از موارد را برای تمرکز انتخاب کنید.

  به عنوان مثال ، اگر مطالعه شما ۱۰ نتیجه دارد اما مقاله شما ممکن است فقط ۴۰۰۰ کلمه باشد ، ممکن است بخواهید این نتایج را فقط در مواردی که از فرضیه شما حمایت می کنند محدود کنید ، شاید ۳-۵ مهم ترین نتایج را.

  در مورد ورود به سیستم نیز همین امر اعمال می شود. شما باید انتخاب کنید که زمینه ، محتوا و ادبیات مربوطه باید شامل شود. اطمینان حاصل کنید که فقط اطلاعاتی را در اختیار شما خوانندگان قرار می دهد که درک متمرکز و مرتبطی از رشته تحصیلی شما داشته باشند .

  ۴٫ قابل درک بودن

  گشودگی در مورد ثبات ، سازماندهی و ارتباط است. این بدان معناست که هر پاراگراف و جمله ای در مقاله شما طبیعی و قابل خواندن و فهم است: دستور زبان ، عبارات و سبک مناسب کلید نوشتن یک مقاله قابل خواندن و قابل فهم است که توسط متخصصان و غیر متخصصان قابل خواندن و درک است ، بستگی به تخصص شما دارد .

  اصول نوشتن یک مقاله علمی پژوهشی

  اصول نوشتن یک مقاله علمی پژوهشی

  ساختار یک مقاله علمی پژوهشی

  ساختار کلی مقالات علمی پژوهشی آی ام آر دی است . (مقدمه ، روش ها ، نتایج و بحث). اطلاعات به طور مکرر از گسترده به خاص تغییر می کند ، مقدمه و بحث بیشترین فضای مقاله شما را پوشش می دهد و روش ها و نتایج معمولاً کوتاه ترین و متمرکزترین بخش ها هستند. با این حال ، ترتیب نوشتن مقاله خود با چاپ نهایی اطلاعات یکسان نخواهد بود. بیایید ابتدا به طور خلاصه کارهایی را که هر بخش انجام می دهد مرور کنیم ، سپس در مورد چگونگی تنظیم و ایجاد کار خود بحث کنیم

  ۱٫ بخش مقدمه مقاله

  چه کار میکند؟

  درباره مسئله ای که باید حل شود بحث کنید (بیانیه هدف)

  توصیف می کند که تحقیقات شما با علم کنونی (تاریخچه و زمینه) چه انطباقی دارد

  چه موقع باید نوشت؟

  در پایان بنویسید – پس از نتیجه گیری و قبل از عنوان و چکیده

  ۲٫ بخش روش مقاله علمی پژوهشی

  چه کار میکند؟

  این بیان می کند که چگونه مطالعه را انجام داده اید ، از چه مواد و روش تجزیه و تحلیل تحقیق استفاده کرده اید.

  چه موقع باید نوشت؟

  اولین فصل که می نویسید – بعد از آماده کردن شکل ها و جداول

  ۳٫ بخش نتیجه گیری مقاله

  چه کار میکند؟

  یافته های کلیدی مطالعه شما را توصیف می کند که به شما در پاسخ به سوال یا فرضیه تحقیق و بیان هدف شما کمک می کند.

  چه موقع باید نوشت؟

  بعد از بخش روش و قبل از بخش بحث / نتیجه گیری

  ۴٫ بخش بحث / نتیجه گیری

  چه کار میکند؟

  توضیح دهید که یافته های شما به چه معناست و این امر چه پیامدها و ارتباطاتی را برای حوزه تحقیق شما و در یک زمینه گسترده تر (به عنوان مثال ، منطقه گسترده تر یا جامعه) دارد .

  چه موقع باید نوشت؟

  بعد از بخش نتایج و قبل از ورود

  اصول نوشتن یک مقاله علمی پژوهشی

  اصول نوشتن یک مقاله علمی پژوهشی

  ایجاد بخشهای مقاله

  این بخش از دوره بر روی تکنیک های آماده سازی تکلیف شما متمرکز است. شما همیشه باید پس از اتمام یک بخش و اصلاح یا جایگزینی مقاله دیگر به مقاله خود برگردید ، اما در ضمن هنگام نوشتن آن حتماً تمام اطلاعات مهم را درج می کنید.

  این به این دلیل است که پس از ارزیابی تحقیقات خود ، این بخشها را تغییر نمی دهید یا به آنها اضافه نمی کنید – آنها نمایانگر داده های اصلی مطالعه شما هستند.

  مرحله ۱: شکل ها و جداول را آماده کنید

  به احتمال زیاد ، در مقاله علمی پژوهشی شما از برخی ارقام ، جداول یا نمودارهای دیگر استفاده خواهد شد – اینها همچنین داده های کلیدی هستند زیرا آنها معمولاً اعدادی هستند که یافته های شما و روش های استفاده شده را نشان می دهند. ما در اینجا به جزئیات نحوه تهیه آنها نمی پردازیم ، اما در بخش نتایج به داده ها و نحوه نوشتن زیرنویس برای ارقام بر اساس سوالات تحقیق خواهیم پرداخت. برای توضیح دقیق در مورد تهیه شکل و قالب ، به این سایت ها مراجعه کنید (هر ژورنال قوانین قالب بندی خاص خود را دارد) :

  مرحله ۲: روش ها را بنویسید

  این بخش “چگونه مسئله مطالعه و تجزیه و تحلیل شد؟” به سوال پاسخ می دهد.

  بخش روش ها :

   نحوه انجام آزمایش را توضیح دهید.

  دلیل انتخاب روشهای آزمون خاص را منطقی بیان کند

  مرحله ۳: نتایج را بنویسید

  این قسمت “چه چیزی پیدا کردی؟” به سوال پاسخ می دهد. فقط نتایج مستقیم تحقیقات شما باید در اینجا ارائه شود ، نه نتایج سایر مطالعات. این اساساً تجزیه و تحلیل داده هایی است که به صورت جمله توصیف شده اند تا خواندن و زمینه سازی آن آسان تر باشد.

  بخش نتایج باید شامل موارد زیر باشد :

  یافته ها به همان ترتیب ارائه شده در بخش روش ها ارائه شده است .

  داده های ارائه شده در جداول ، نمودارها ، نمودارها و سایر اشکال (بین متن تحقیق یا در یک صفحه جداگانه)

  گزارشاتی در مورد جمع آوری داده ها ، استخدام ها و / یا شرکت کنندگان

  داده های مربوط به سوال (های) تحقیق اصل

   یافته های ثانویه (نتایج ثانویه ، تجزیه و تحلیل زیرگروه و غیره )

  مرحله ۴: بحث / نوشتن نتیجه گیری

  این بخش “نتایج به چه معناست؟” به سوال پاسخ می دهد. نوشتن این بخش بیش از یک تجزیه و تحلیل ساده نیاز دارد – شما باید اطلاعات خود را با مجله و محققان با توضیح اهمیت یافته های خود تفسیر کنید. در حقیقت ، بسیاری از مقالات رد می شوند زیرا قسمت بحث ضعیف است.

  بحث و نتیجه گیری معمولاً بخشی از همان بخش در نظر گرفته می شود ، اما نتیجه گیری بعضاً بخشی جداگانه در نظر گرفته می شود. در هر صورت ، نتیجه گیری توجیهی کاملاً مختصر و روشن برای کار یا پیشنهاد شما برای کارهای آینده خواهد بود.

  در بخش بحث شما باید:

  از کار خود انتقاد کنید – در مورد اثربخشی طراحی خود صادق باشید؛ پیشنهاد تغییرات و بهبود ها.

  به سوالات پاسخ دهید:

  آیا کار شما به دانش در این زمینه کمک کرده است؟”

  درباره تأثیر این تحقیق در تحقیقات مرتبط در این زمینه بحث کنید.

  مرحله ۵ :  مقدمه یا ورود

  مقدمه می تواند مهمترین قسمت از مقاله شما باشد – آنچه را که قرار است انجام دهید معرفی می کند ، به خوانندگان می گوید که چرا کار شما مهم است.

  معرفی خوبی:

  ایجاد محتوای شغل

  هدف از مطالعه را در قالب یک فرضیه ، سوال یا مسئله بررسی شده بیان کنید

  برای روش خود اهداف و توجیهاتی بیان کنید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  5/5 (1 نظر)