اهمیت ترجمه در چاپ مقاله علمی پژوهشی

اهمیت ترجمه در چاپ مقاله علمی پژوهشی
 • اهمیت ترجمه در چاپ مقاله علمی پژوهشی : ترجمه در چاپ مقاله علمی پژوهشی یعنی برگرداندن محتوای مقاله علمی پژوهشی به زبان مقصد. برای چاپ مقاله علمی پژوهشی در مقالات بین المللی، باید مقاله خود را به زبان انگلیسی ترجمه کنیم. در ترجمه مقاله علمی پژوهشی برای چاپ باید مانند کسی که زبان مادری اش زبان انگلیسی است، باید مقاله ترجمه شود. ترجمه مقاله علمی پژوهشی با رعایت اصول دستوری و نگارشی تنها از یک مترجم نیتیو بر می آید. اهمیت ترجمه در چاپ مقاله علمی پژوهشی آنجایی مشخص می شود که به علت ترجمه ضعیف، مقاله اکسپت نمی شود یا اینکه به دلیل ترجمه با ایرادات نگارشی، مدت زمان پذیرش مقاله علمی پژوهشی در ژورنال های خارجی طولانی می شود.

  لذا اهمیت ترجمه نیتیو در چاپ مقاله علمی پژوهشی را جدی بگیرید. مترجمان نیتیو در موسسات چاپ مقاله علمی پژوهشی و یا دارالترجمه ها حضور دارند تا هر محتوای غیر بومی را، مانند نمونه بومی با همان اصول و قواعد، ترجمه کنند.

  با آگاهی از اهمیت ترجمه در پذیرش تضمینی مقاله علمی پژوهشی، ضرورت بهره مندی از مترجمان نیتیو برای تان روشن خواهد شد و به اهمیت ترجمه در چاپ مقاله علمی پژوهشی پی خواهید برد.

  اهمیت ترجمه در چاپ مقاله علمی پژوهشی

  اهمیت ترجمه در چاپ مقاله علمی پژوهشی

  اهمیت ترجمه در چاپ مقاله علمی پژوهشی

  اهمیت ترجمه در چاپ مقاله علمی پژوهشی به پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی و معتبر خارجی باز می گردد. برای ارسال مقاله علمی پژوهشی برای چاپ در ژورنال های خارجی باید متون مقاله را به زبان اصلی برگردانید. چاپ مقاله ترجمه شده در صورتی تضمینی است که مترجم نیتیو این کار را به عهده گرفته باشد.

  هم چنین هدف مقاله علمی پژوهشی اشتراک گذاری یافته های نویسنده از تحقیقات و آزمایشات فراوان با دیگر دانشمندان در سراسر جهان است. بنابراین زمانی که بخواهیم حرف خود را به همه محققان در دنیا برسانیم، باید مقاله ما به زبان جهانی انگلیسی ترجمه شود.

  اهمیت ترجمه نیتیو محتوای مقاله علمی پژوهشی از این جهت هم قابل بررسی است که زبان انگلیسی، زبان بین المللی است و تقریبا ۳۰۰ میلیون انسان در دنیا به این زبان صحبت می کنند، بنابراین ببشتر علوم و تحقیقات به این زبان نگاشته شده اند.

  پس این مورد را در ترجمه مقالات علمی پژوهشی در نظر بگیرید که نویسنده یا پژوهشگر برای اطلاع از آخرین تحقیق های صورت گرفته در دنیا در خصوص موضوع انتخابی خود، نیاز به ترجمه متون انگلیسی دارد. بناربراین چه در مراحل نگارش مقاله علمی پژوهشی و چه در اخذ پذیرش در مجلات خارجی، نیاز به ترجمه نیتیو ملموس است.

  به طور خلاصه از ترجمه نیتیو صحبت کردیم اما واقعا ترجمه نیتیو چیست و مترجم نیتیو کیست؟

  اهمیت ترجمه در چاپ مقاله علمی پژوهشی

  اهمیت ترجمه در چاپ مقاله علمی پژوهشی

  ترجمه نیتیو چیست؟ مترجم نیتیو کیست؟

  ترجمه نیتیو ترجمه ای است که در آن فرد به زبان های مبدا و مقصد تسلط کافی را دارد و می تواند هر محتوایی را از زبانی به زبان دیگر برگرداند و بالعکس. ترجمه نیتیو به علت احتیاج زیاد در ترجمه متون به زبان انگلیسی، به ترجمه محتوا به زبان انگلیسی شهرت یافته است.

  مترجم نیتیو در شناخت اصول نگارشی و دستوری زبان های مبدا و مقصد مشکلی ندارد و مانند زبان مادری خود، به هر دو زبان مسلط است. برخلاف باور عده ای که فکر می کنند دانستن زبان مقصد(انگلیسی) برای ترجمه نیتیو کفایت می کند، مترجم نیتیو باید مفاهیم و تعاریف را صحیح و کامل به خواننده برساند.

  هم چنین متن ترجمه شده باید ساده و روان باشد و برای مطالعه آن دچار سختی نشوید. برای ترجمه تخصصی مقاله علمی پژوهشی باید در نظر بگیرید که نتیجه زحمات فراوان یک محقق زیر دست شماست و برای اخذ پذیرش، باید به بهترین شیوه ترجمه شود.

  کسی می تواند مترجم نیتیو باشد که اصطلاحات، سبک ترجمه، اصول نگارشی و سایر مواردی که برای ترجمه دقیق نیاز است را بداند. با توجه به این تعاریف قطعا دریافتید که ترجمه مقاله علمی پژوهشی برای چاپ توسط یک مترجم نیتیو با یک مترجم ساده، متفاوت است.

  اهمیت ترجمه نیتیو در چاپ مقاله علمی پژوهشی

  پس از انتخاب موضوع کامل، دقیق و جدید و نگارش مقاله علمی پژوهشی، نوبت به چاپ مقاله علمی پژوهشی در مجلات داخلی یا خارجی است. اگر قصد چاپ مقاله در ژورنال های خارجی را دارید، علاوه بر زمانی که باید به تحقیق و پیدا کردن بهترین مجله برای اکسپت مقاله خود بگذارید، باید فکری برای چاپ تضمینی مقاله در مجلات خارجی بکنید.

  زیرا داوران برای پذیرش مقاله علمی پژوهشی شما از همه جهت به بررسی آن خواهند پرداخت. برای چاپ مقالات ترجمه شده و کاهش مدت زمان پذیرش مقاله چه کاری باید بکنید؟ علاوه بر نگارش محتوای ارزشمند و استفاده از روش های صحیح و علمی، باید بهترین مقاله ترجمه شده را ارائه دهید. مقاله ای که توسط مترجم نیتیو ترجمه شده باشد دقیق مفاهیم را منتقل کرده و اصول زبان و نگارش را به درستی رعایت می کند.

  اهمیت ترجمه در چاپ مقاله علمی پژوهشی

  اهمیت ترجمه در چاپ مقاله علمی پژوهشی

  اهمیت ترجمه در چاپ مقاله علمی پژوهشی برای محققان

  ترجمه مقاله علمی پژوهشی یکی از مراحل چاپ مقاله علمی پژوهشی است؛ اگر قصد چاپ مقاله در نشریات خارجی را داشته باشید. برای ارسال مقالات جهت پذیرش و چاپ  مقاله در مجلات بین المللی، باید مقاله را به درستی ترجمه کنید.

  کار ترجمه مقاله از مترجم نیتیو بر می آید که در بعضی موسسه های چاپ مقاله فعالیت می کنند. از طرف دیگر محققان و پژوهشگران باید با علم و تکنولوژی روز دنیا همراه باشند و همیشه از آخرین مقالات چاپ شده اطلاع داشته باشند و برای تحقیقات و مطالعات خود، از مقالات isi  و بین المللی کمک بگیرند. در نتیجه اهمیت ترجمه مقاله قبل چاپ برای محققانی که قصد چاپ مقاله isi دارند بسیار بالاست.

  چاپ مقاله علمی پژوهشی

  تصمیم  به چاپ مقاله علمی پژوهشی در نشریات داخلی آخر کار نیست. درواقع پس از تحقیقات گسترده برای انتخاب موضوع، بررسی جنبه های مختلف موضوع و نگارش مقاله علمی پژوهشی باید به دنبال بهترین نشریه برای چاپ مقاله علمی پژوهشی خود باشید.

  اما در مورادی که نویسنده قصد دارد مقاله خود را در ژورنال های بین المللی به چاپ برساند، به ترجمه قبل از چاپ مقاله احتیاج دارد. هم چنین یکی از پارامترهای موثر در  پذیرش و چاپ مقاله در مجلات بین المللی، ترجمه درست و صحیح است.

  قطعا با این تفاسیر به اهمیت ترجمه در چاپ مقاله علمی پژوهشی پی برده اید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  5/5 (1 نظر)